تاریخ انتشار :

مرکز تخصصی گردشگری دینی

دوره چهار روزه تخصصی تربیت متخصص گردشگری دینی

دوره تخصّصی «تربیت متخصص گردشگری دینی» به همت مؤسسه آوای فطرت و معنویت و با همکاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه در دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم برگزار شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) مؤسسه آوای فطرت و معنویت، اولین مرکز تخصصی گردشگری دینی در کشور در راستای توانمندسازی، ارتقاء و آموزش فعالین بخش گردشگری دینی، بر پایه تحقیقات و پژوهش های علمی و میدانی در سال‌های گذشته پس از گزینش طلاب زبان دان سطوح عالی و علاقه مند به عرصه گردشگری، دوره چهار روزه تخصصی تربیت متخصص گردشگری دینی را برگزار کرد.

این دوره از ساعت ۸ تا ۱۸ و در دو نوبت صبح و عصر در تاریخ های پنج شنبه و جمعه ۲۶ و ۲۷ دی ماه ۱۳۹۸ و پنج شنبه و جمعه سوم و چهارم بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم برگزار کرد.

با توجه به رویکرد این مؤسسه در نخبه گزینی بعد از ثبت نام اولیه و ارزیابی، از واجدان شرایط مصاحبه علمی به عمل آمد و پذیرفته شدگان نهایی مجوز ورود به دوره را کسب کردند.

برخی از عناوین درسی این دوره عبارت از «آشنایی با مبانی فقهی غیرمسلمانان»، «آشنایی با روحیات ملل و کشورها»، «معماری اسلامی»، «صنعت گردشگری» و «الهیات مسیحیت» بود که توسط اساتید برجسته ملی چون آیت الله علیدوست، دکتر مشهدی زاده، دکتر مرتضی احمدی، خدیوی و حجج اسلام والمسلمین محدثی و میرفندرسکی تدریس شد.

این مرکز با بهره گیری از تجربیات فعالان متخصص در صنعت توریسم و گردشگری دینی و مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی در صدد است با حضور مؤثر در عرصه گردشگری دینی و زیرمجموعه های آن اعم از گردشگری مذهبی، زیارتی، معنوی و آئینی، گام مهمی در جهت رشد، توسعه و ارتقاء فعالیت های مرتبط با این حوزه بردارد.

مؤسسه در نظر دارد از افراد برتر این دوره تخصصی در زمینه های آموزش، پژوهش و فعالیت های میدانی در گردشگری دینی استفاده کند و به آنها گواهینامه معتبر از سوی مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعطا نماید.

راه های ارتباطی مؤسسه آوای فطرت و معنویت عبارت از https://VoiFS.com و یا شماره تماس ۰۲۱۲۸۴۲۴۳۶۹ است.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار