سوئد
حزب سوئدی؛ خواهان جایگاه ویژه برای مسلمانان در قانون اساسی سوئد شد

حزب جدید سوئد تلاش می کند تا با تمرکز بر مشکلات و مسایل مسلمانان در جامعه، با اسلام هراسی در این کشور مبارزه کند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از الکومبس، یک حزب جدید در سوئد با نام « Nyans » که تابستان سال 2019 در شهر یوتبری تاسیس شده است، تلاش می کند تا برای جذب مسلمانان بر مسایل و مشکلات آنها در جامعه سوئد متمرکز شود.

«میکائیل یوکسل» رئیس ترک تبار حزب Nyans در نشست اعضای این حزب که در استکهلم با حضور نمایندگان مطبوعات و رسانه های سوئد برگزار شد، گفت: مسلمانان سوئد هر روز مورد تعرض و آزار و اذیت جسمی و لفظی قرار می گیرند.

تلویزیون سوئد به نقل از یوکسل اعلام کرد: این حزب می خواهد تا اسلام هراسی در گروه ویژه جرم قرار گیرد.

رئیس این حزب همچنین درخواست ها برای ممنوعیت حجاب در مدارس سوئد را محکوم کرد.

وی گفت: این حجاب نیست که باید با آن مبارزه کرد، بلکه این سرکوب است که باید با آن مبارزه کرد. والدین حق دارند که کودکان خود را براساس فرهنگ و دین شان تربیت کنند.

پیش از انتخابات اخیر در سوئد، میکائیل یوکسل در راس فهرست پارلمانی حزب مرکزی سوئد بود. اما مجبور شد که از فهرست این حزب خارج شود. زیرا وی را متهم کردند که ارتباط خود را با سازمان راستگرای ترکیه «گرگ‌های خاکستری» پنهان کرده است، اگرچه یوکسل این مسئله را نفی نکرد، اما تاکید کرد که تشکیل شعبه ای از این سازمان را در سوئد نمی پذیرد.

حزب Nyans  خواهان جایگاه ویژه برای مسلمانان در قانون اساسی سوئد شد. این حزب برای انتخابات شهرداری ها و پارلمان سوئد در سال 2022 میلادی آماده می شود.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما