تاریخ انتشار :

کایر

آغاز کمپین انتخاباتی مسلمانان

شورای روابط آمریکایی اسلامی کمپینی انتخاباتی برای افزایش آگاهی سیاسی و تشویق مسلمانان به حضور در انتخابات عمومی آمریکا در سال ۲۰۲۰ این کشور راه‌اندازی کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از prnewswire، شورای روابط آمریکایی اسلامی (CAIR)، با انتشار پرسشنامه برای کاندیداها و مقامات دولتی و ثبت‌نام واجدین شرایط رأی‌دادن و انتشار تقویم خاص انتخابات، فعالیت انتخاباتی خود را آغاز کرده است.

«نهاد عواد» مدیر اجرایی این شورا گفت: ما از آغاز کمپین انتخاباتی امسال بسیار هیجان‌زده هستیم. هدف از این کمپین، حمایت از یک میلیون مسلمانی است که واجد شرایط رأی دادن در انتخابات هستند.

وی افزود: انتخابات ۲۰۲۰ برهه‌ای مهم در تاریخ کشور و مسلمانان آمریکا است. خطرات زیادی جامعه ما را تهدید می‌کند و انتخابات به مسلمانان این فرصت را می‌دهد که با هم متحد شوند و برای حضور فعال در جامعه با هم کار کنند.
این کمپین از طریق  ۳۱ دفتر این شورا در ۲۰ ایالت آمریکا فعالیت می‌کند و برنامه‌هایی برای تشویق مسلمانان به رأی‌دادن و برگزاری جلسات بحث و گفت‌و‌گو با کاندیداها تدارک دیده شده است.

این شورا که دفتر اصلی آن در واشنگتن است، برآورد کرده بیش از یک میلیون مسلمان آمریکایی واجد شرایط رأی دادن هستند و بسیاری از جوامع بزرگ مسلمان در ایالت‌های مهم این کشور سکونت دارند.

در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا که آبان‌ماه سال آینده برگزار می‌شود،‌ علاوه بر انتخاب رئیس‌جمهور،‌ برای همه کرسی‌های مجلس نمایندگان و ۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی مجلس سنا رأی‌گیری خواهد شد.
منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار