پاکستان
برنامه جدید دولت پاکستان برای ترویج بانکداری اسلامی

وزیر امور اقتصادی پاکستان می‌گوید که دولت و بانک مرکزی متعهد به اسلامی‌کردن نظام مالی این کشور هستند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از Brecorder، حمد آژر (Hammad Azhar) روز جمعه و بعد از جلسه خود با مجلس سنای این کشور اعلام کرد: دولت فدرال متعهد به ترویج بانکداری اسلامی است. بانک‌ ‌مرکزی نیز در تلاش است تا اسلامی‌کردن نظام مالی پاکستان را انجام دهد.

آژر در پاسخ کتبی به یکی از سناتورها در مورد روند اسلامی شدن نظام بانکی و اقتصادی پاکستان گفت: در سال ۱۹۹۱ دولت فدرال (وقت) به دنبال بند ۸ اجرای قانون شریعت، کمیسیونی را به ریاست رئیس وقت بانک مرکزی پاکستان تشکیل داد تا اقدامات لازم برای ایجاد نظام اقتصادی اسلامی در کشور را اجرا کند.

وی گفت: این کمیسیون توصیه‌های خود را برای اسلامی‌سازی سیستم بانکی ارائه داد. در گزارش این کمیسیون توصیه شده که مشارکه و مضاربه به عنوان شکل‌های اساسی تأمین اعتبار اسلامی مورد استفاده قرار گیرند و برای رفع موانع باید اقدامات لازم صورت گیرد.

 

این وزیر پاکستانی همچنین گفت: برخی از اقدامات انجام شده به وسیله بانک مرکزی برای ارتقای صنعت بانکداری اسلامی شامل معرفی الزامات صدور مجوز در مورد عقود شرعی، چارچوب نظارتی شرعی و ارائه راه حل مدیریت نقدینگی برای صنعت بانکداری اسلامی است.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما