جایزه رائول والدنبرگ
پزشک مسلمان برنده جایزه شورای اروپا شد

یک پزشک مسلمان که 6 سال در سوریه در بیمارستان کار کرده و جان صدها نفر را در زمان جنگ نجات داده است، جایزه رائول والدنبرگ شورای اروپا را دریافت کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از aboutislam، یک پزشک مسلمان برنده جایزه شورای اروپا شد. یک پزشک مسلمان به خاطر شجاعت و تعهد شخصی برای نجات جان صدها نفر در جنگ سوریه و کار در بیمارستانی در شهر جنگ زده به مدت 6 سال،  جایزه رائول والدنبرگ شورای اروپا را دریافت کرد.

وی در مراسمی ویژه که در روز جمعه 17 ژانویه در شورای اروپا برنامه ریزی شده بود ، این جایزه را به ارزش 10،000 یورو دریافت کرد.

ماریا پژژینوویچ بوریچ، دبیرکل شورای اروپایی در بیانیه ای که به صورت آنلاین منتشر شد اعلام کرد: دکتر امانی بالور الگویی است که نشان می دهد حقوق بشر و کرامت شخصی را تنها نباید در دوران صلح حفظ کرد بلکه حتی در بدترین شرایط نیز شکوفا می شوند.

 وی افزود: در بحبوحه جنگ و رنج، ایشان نمونه درخشانی از همدلی، تقوا و افتخار است.

دکتر بالو  یک پزشک متخصص اطفال، به عنوان داوطلب کمک به مجروحان شروع به کار کرد و چند سال تیمی از حدود 100 نفر از کارمندان بیمارستان را در سوریه در سال های 2012-2018 اداره کرده و جان صدها نفر را نجات داده است.

 جایزه رائول والنبرگ توسط کمیته رائول والنبرگ ایالات متحده به  افراد ، سازمان ها و جوامعی اعطا می شود که با شجاعت به صورت داوطلبانه و باموفقیت کمک رسانی کرده اند.

این جایزه از سال 1985 به طور دوره ای اعطا می شود . مراسم اهدای جایزه مذکور حدود 17 ژانویه در شورای اروپا تاریخ دستگیری رائول والنبرگ در بوداپست در سال 1945 برگزار شد.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما