شهر «ایکن» واقع در ایالت «کارولینای جنوبی»
نشست میان ادیانی با حضور تعدادی از بودایی ها،مسیحیان،یهودیان و مسلمانان باعنوان کتاب باز

نشست میان ادیانی با حضور تعدادی از بودایی ها،مسیحیان،یهودیان و مسلمانان در شهر «ایکن» واقع در ایالت «کارولینای جنوبی» آمریکا برگزار شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از « aikenstandard»،نشست میان ادیانی با حضور تعدادی از بودایی ها،مسیحیان،یهودیان و مسلمانان در شهر «ایکن» واقع در ایالت «کارولینای جنوبی» آمریکا برگزار شد.

پیروان ادیان مختلف که در کتابخانه عمومی شهر ایکن جمع شدند، هر کدام یک «کتاب باز» برای توضیح و تبیین دین خود بودند.

برای علاقه مندان به یادگیری درباره تنوع در ادیان مختلف که در این نشست حضور داشتند، این امکان مهیا بود تا برای گفتگوی رو در رو برای کسب اطلاعات درباره هر دینی که می خواستند به مدت 15 دقیقه وارد اتاق مطالعه شوند.

رهبران میان ادیانی «ایکن» در این کتابخانه عمومی از گفتگوهای انجام شده به عنوان بخشی از تلاش ها در ماه هارمونی میان ادیانی،حمایت کردند.

«ویکتوریا کلیر» که از ترتیب دهندگان این مراسم است در این باره گفت: «این یک فرصت شگفت انگیز برای عموم مردم است تا بیرون بیایند و پرسش های خود را از افرادی که در زمینه ادیان مختلف اطلاعات دارند،بپرسند تا شائبه های ذهنی آنها برطرف شود و اطلاعاتی در زمینه ادیان مختلف به دست بیاورند.»

ویکتوریا که از اعضای کمیته اجرایی شرکای میان ادیانی «ایکن» است ،افزود:من به عنوان یک زن مسلمان در اینجا هستم تا نقش یک کتاب انسانی را برای آنهایی که نیاز به اطلاعات درباره اسلام دارند،ایفا کنم.

هدف از برگزاری این نشست به وجود آوردن فرصتی برای افراد بود تا برای آشنایی بیشتر و پیوند با یکدیگر ،دور هم جمع شوند.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما