مرکز اسلامی لندن
برگزاری دوره حلقه تازه مسلمانان با هدف پاسخ به سوالات تازه مسلمانان درباره موضوعات اسلامی

دوره یک روزه آشنایی با مبانی اسلام، برای تازه‌ مسلمانان انگلیس، ۱۴ دی ماه در پایتخت این کشور برگزار شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)ََ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ایونت برایت، مرکز اسلامی لندن این دوره را با عنوان «حلقه تازه مسلمانان» برگزار می‌کند و شرکت‌کنندگان در آن با احکام اسلامی، طرز صحیح نماز خواندن و روخوانی درست قرآن آشنا می‌شوند.

در این جلسه به سؤالات تازه مسلمانان درباره موضوعات مختلف اسلامی پاسخ داده می‌شود. همچنین این مرکز اسلامی برای آشنایی علاقمندان با اسلام، در طول سال نشست‌های دوستانه و تورهای درون شهری برگزار می‌کند.
این دوره شنبه ۴ ژانویه (۱۴ دی) برای زنان در مسجد شرق لندن (London East Mosque) و برای مردان در مرکز اسلامی لندن (London Muslim Center) برگزار شد
بنا براعلام پایگاه اطلاع‌رسانی شورای مسلمانان انگلیس، آخرین سرشماری این کشور نشان می‌دهد که ۲,۸ میلیون مسلمان در این کشور زندگی می‌کنند. تنوع نژادی در میان مسلمانان انگلیس بسیار زیاد است و با آنکه بیشتر مسلمانان آن هندی، پاکستانی و بنگلادشی‌تبار هستند اما مسلمانان مهاجر از کشورهای عربی، آفریقا، جنوب شرق آسیا، بالکان و ترکیه نیز در این کشور دارای جوامع بزرگی هستند.
در چند دهه اخیر، گرایش غیر مسلمانان به دین اسلام در انگلیس رشد چشمگیری داشته است. بر اساس آمار، ۴۷ درصد از مسلمانان انگلیس در این کشور به دنیا آمده‌اند و ۵۴ درصد از آنها زیر ۱۹ سال هستند.
منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما