اندونزی
​​افزایش شاخص هماهنگی میان پیروان ادیان در اندونزی

نتایج نظرسنجی مرکز تحقیق و توسعه ارشاد جامعه دینی و خدمات ادیان وزارت دین اندونزی نشان می دهد که ​​شاخص هارمونی میان پیروان ادیان در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از «سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی»، نتایج نظرسنجی انجام شده توسط مرکز تحقیق و توسعه ارشاد جامعه دینی و خدمات ادیان وزارت دین اندونزی نشان می دهد که ​​شاخص هارمونی میان پیروان ادیان در سال 2019 افزایش یافته است. این شاخص در میانگین ملی ​​73.83 قرار دارد که در رده های بالایی محسوب می شود.

فخرول رازی، وزیر دین اندونزی در جاکارتا، گفت : این رقم در مقایسه با نتایج به دست آمده در سال گذشته که 70.90 بود، در حال افزایش است. اما هنوز هم در مقایسه با سال 2015 که 75.36 بود، کم است. در 5 سال گذشته میانگین همیشه بالاتر از 70 بوده یا در رده های بالا قرار داشته است.”

به گفته وی، سه مورد برای اندازه گیری سطح هارمونی وجود دارد که عبارت‌اند از تحمل، برابری و همکاری بین پیروان ادیان. نتایج این نظرسنجی نشان می دهد، همکاری نمره 75.40، تحمل نمره 72.37، و برابری نمره 73.72 را داشتند. این بدان معنی است که در طول پنج سال گذشته، شرایط هارمونی ما در وضعیت خوبی قرار داشته است. با این وجود، باید دریابیم که چه عواملی بر هارمونی میان پیروان ادیان تأثیر می گذارد و سعی در بهبود آن را خواهیم داشت.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما