تاریخ انتشار :

پایگاه اینترنتی آمریکایی «World Population Review»

دین مبین اسلام ۲۳٫۳ درصد از دین ساکنان جهان است

گزارش یک پایگاه آماری آمریکا حاکی از آن است که دین اسلام رتبه دوم را در میان ادیان به خود اختصاص داده است و مسلمانان ۲۳.۲ درصد از مجموع ساکنان جهان را تشکیل می دهد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از خلیج ۳۶۵، پایگاه اینترنتی آمریکایی «World Population Review» با انتشار آماری درباره ادیان جهان و پراکندگی آن بین کشورها، اعلام کرد: دین مسیحیت ۳۱٫۲ درصد از مجموع ساکنان جهان را تشکیل می دهد، این درحالی است که دین مبین اسلام ۲۳٫۳ درصد از دین ساکنان جهان را در برمی گیرد.

این پایگاه در آخرین آمار خود در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی گزارش داد: دین مسیحیت رتبه نخست را اشغال کرده است و نسبت آن به ۳۱٫۲ درصد رسیده است. رتبه دوم را دین مبین اسلام با ۲۳٫۲ درصد از خود کرده است.

براساس این آمار، افراد بی دین نیز با ۱۶٫۳ درصد در رتبه سوم ،هندوئیسم با ۱۵ درصد در رتبه چهارم و بودایی با ۷٫۱ درصد در رتبه پنجم، دین عشایری با ۵٫۹ درصد در رتبه ششم و ادیان دیگر با ۰٫۸ درصد در رتبه هفتم قرار دارند. آخرین رتبه متعلق به دین یهودیت با ۰٫۲ درصد است.

این پایگاه آمریکایی در گزارش آماری خود آورده است که دین مسیحیت کاتولیک در کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی و کشورهای اروپایی شامل اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و کشورهایی از آفریقا همچون زئیر، آنگولا، کنگو و گابون وجود دارد. همچنین مسیحیت ارتدوکس نیز در روسیه، لتونی، لهستان، بلاروس و مسیحیت پروتستان در انگلیس، آمریکا، آفریقای جنوبی، نامیبیا و بوتسوانا منتشر است.

در این گزارش آماری آمده است: کشورهای اسلامی شامل خاورمیانه، شمال آفریقا، چاد، نیجر، مالی، پاکستان و بنگلادش و اندونزی است. پیروان هندوئیسم در هند و مغولستان و پیروان بودایی در چین و تایلند و میانمار پراکنده اند.

بر این پایگاه آمریکایی یک گروه بین المللی متخصص و پژوهشگر باهدف فراهم کردن آمارهای جهانی نظارت می کند. این پایگاه متعلق به شرکت Dadax است.

منبع: شبستان

 

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار