اسپانیا
افزایش تقاضا برای گوشت حلال در اسپانیا

نمایشگاه مواد غذایی و نوشیدنی بارسلونا، یکی از مهمترین نمایشگاه ها در اسپانیا آوریل سال آینده برگزار می شود و یکی از موضوعات مهم این نمایشگاه، تقاضا برای گوشت حلال در میان مردم این کشور خواهد بود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از globalmeatnews، گفته می شود اخیرا اسپانیا شاهد افزایش تقاضا برای گوشت حلال هم درمیان مشتریان مسلمان و هم مشتریان غیرمسلمان بوده است، گوشتی که طبق اصول شرحی ذبح شده و 62% آن را گوشت گوسفندی و 56% آنرا گوشت گاو تشکیل می دهد.

این مبحث قرار است در نمایشگاه بین المللی مواد غذایی و نوشیدنی بارسلونا در تاریخ 20-23 آوریل 2020 به بحث و بررسی گذاشته شود.

دکتر آنتونیو والز که در یک کنفرانس خبری بین المللی درباره این نمایشگاه صحبت می کرد گفت: برندهای زیادی در سال آینده به نمایش گذاشته می شوند که در 5 دسته قرار خواهند داشت و شامل غذاهای اورگانیک، غذاهای مجلل، غذاهای بدون آلرژن، غذاهای عملی و غذاهای حلال خواهند بود.

لازم به ذکر  است نمایشگاه مواد غذایی و نوشیدنی بارسلونا  یکی از مهم ترین نمایشگاه های اسپانیا که در نوع خود از برترین ها به شمار می رود، نمایشگاه مواد غذایی و نوشیدنی است که هر ساله در ماه آوریل نمایشگاه بارسلون، سالن گرنویا برگزار می شود. این نمایشگاه موقعیت خود را به عنوان نمایشگاهی مرجع برای صنعت غذا و نوشیدنی در اسپانیا در میان سه گردهمایی برتر جهانی، به اثبات رسانده است. واردکنندگان، توزیع کنندگان، عاملین خرید اصلی، بخش های مدرن توزیع، شرکت های عمده فروشی، مهمانپذیر، خدمات غذایی، شرکت های صنعتی، خرده فروشی و عمده فروشی و بیش از ۶۰۰ خریدار ارشد و برتر برای شرکت در این نمایشگاه دعوت می شوند.

درحالی که پیش بینی ها شاهد توسعه بازار حلال (غذا و نوشیدنی ها) درسطح جهانی می باشند، طبق پیش بینی ها انتظار می رود تا میزان جمعیت مسلمانان از 1.8 میلیارد تا سال 2030 به به 2.2 میلیارد رسیده و میزان تقاضا برای گوشت حلال نیز به همان میزان افزایش یابد. که از این میزان بیش از 60% جمعیت زیر 30 سال هستند.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما