اسلام در کانادا
رشد 82 درصدی اسلام در کانادا

نتایج آمار ملی کانادا که به تازگی اعلام شد، حاکی از آن است که جمعیت مسلمانان کانادا در طول یک دهه گذشته، 82 درصد افزایش داشته است.

 

 

download

 

 

به گزارش رهیافتگان : در حال حاضر مسلمانان با یک میلیون نفر جمعیت، 3.2 درصد کل جمعیت کانادا را تشکیل می‌دهند در حالی که در سال 2001 مسلمانان با حدود 580 هزار نفر، 2 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دادند.
دو سوم مسلمانان کانادا در شهرهای بزرگ این کشور یعنی تورنتو، مونترال و ونکوور سکونت دارند و در میان این شهرها تورنتو بیشترین جمعیت مسلمانان را در خود جای داده است. مونترال و ونکوور به ترتیب در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.
متوسط سن جمعیت مسلمان کانادا حدود 29 سال است در حالیکه متوسط سن جمعیت مهاجران به این کشور حدود 47 سال و متوسط سن مردم کانادا حدود 37 سال است.
در حال حاضر دو سوم جمعیت کشور کانادا را مسیحیان تشکیل می‌دهند و پس از آن پیروان دین اسلام، هندو، سیک و بودا قرار دارند که در این میان اسلام سریع‌ترین دین در حال رشد است.
نتایج تازه‌ترین آمار‌ها نشان می‌دهد که حدود 300 هراز نفر در کانادا خود را یهودی معرفی می‌کنند که حدود 1 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.
حدود یک چهارم کل جمعیت کانادا نیز فاقد مذهب هستند و تعدادشان در طول یک دهه گذشته 16.5 درصد افزایش داشته است.
آژانس آماری کشور کانادا که مسئول آمارگیری سالانه در این کشور است با ارائه این ارقام، عنوان کرد که ماهیت کشور کانادا در طول دو دهه گذشته به واسطه مهاجرت‌ها تغییر کرده و این کشور به یکی از کشورهای پر تنوع به لحاظ فرهنگی تبدیل شده است.

منبع: آنیسلام

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما