شان علی استون در مصاحبه با المیادین
کارگردان آمریکایی: برای شناخت پیامبر(ص) باید امام علی(ع) را بشناسیم

اگر به اسلام امام علی(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) نگاه کنیم، می‌بینیم که این اسلام، متفاوت و مسامحه جوست

شان علی استون کارگردان آمریکایی

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) «شان علی استون» کارگردان و بازیگر آمریکایی که مسلمان شده است تأکید کرد به این علت نام علی را برای خود انتخاب کرد که معتقد است برای شناخت پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) باید امام علی (ع) را شناخت.

شان علی استون کارگردان آمریکایی

شان علی استون کارگردان آمریکایی

وی در گفتگو با شبکه المیادین گفت: من به این علت نام علی را انتخاب کردم که امام علی(ع) را دوست دارم و اگر بخواهیم پیامبر(ص) را بشناسیم، باید ابتدا امام علی(ع) را بشناسیم. او نزدیکترین فرد به پیامبر(ص) بود و با دختر ایشان ازدواج کرد. امام علی(ع) در زمینه مسامحه، صبر و حکمت بی نظیر است. این فقط حرف من نیست و حتی پیامبر (ص) بار‌ها امام علی (ع) را تمجید کرد.

شان علی استون افزود: اگر به اسلام امام علی(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) نگاه کنیم، می‌بینیم که این اسلام، متفاوت و مسامحه جوست. عده‌ای خواهند گفت که اسلام دیگری در حال ترویج در جهان است که سعودی‌ها تأمین مالی اصلی آن را برعهده دارند. این الگو از اسلام، با ادیان دیگر مسامحه جو نیست؛ بنابراین ما اسلامی داریم که به دنبال صلح است و اسلام دیگری که صلح با بقیه را نمی‌پذیرد. مشکل برای بقیه جهان آن است که شاهد آن هستیم که الگویی از اسلام وارد کشورشان می‌شود که مسامحه با دیگران را نمی‌پذیرد. آن‌ها اعتقادات خصمانه‌ای دارند و معتقدند می‌توانند از غیرمسلمانان دزدی کنند و آن‌ها را اذیت کنند. این مسئله باعث می‌شود طرف مقابل، احساس ترس کند.

منبع: ابنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما


  1. Reyhane گفت:

    واقعا خوش بسعادت این رهیافته هایی که اینچنین بصیرت و معرفت نسبت به مولا علی علیه السلام دارند.