دانشگاه گاریزون لاهور
همایش «نقش مساجد در رفاه جوامع اسلامی»

همایش «نقش مساجد در رفاه جوامع اسلامی» نهم و دهم دی‌ماه از سوی گروه علوم اسلامی دانشگاه گاریزون لاهور برگزار می‌شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌اکبر رضایی‌فرد، رئیس خانه فرهنگ ایران در لاهور با طاهر مسعود قاضی، رئیس گروه علوم اسلامی دانشگاه گاریزون به همراه هیئت دانشگاه دیدار و درباره دعوت به کنفرانس در دانشگاه گاریزون و گسترش روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار که در خانه فرهنگ کشورمان در لاهور برگزار شد، هیئت دانشگاهی از بخش‌های مختلف خانه فرهنگ ایران به‌ ویژه کتابخانه اقبال لاهوری بازدید کردند و امکانات و محتوای آن را بسیار مفید و قابل استفاده خواندند.

طاهر مسعود قاضی در سخنانی، گفت: دانشگاه گاریزون لاهور مرکزی آموزشی و پژوهشی و محیطی مناسب برای کسب دانش است و دانش‌آموختگان این دانشگاه در آینده می‌توانند در حمایت از جامعه و توسعه ملی مشارکت داشته باشند.

رئیس گروه علوم اسلامی دانشگاه گاریزون ادامه داد: گروه علوم اسلامی در سال ۲۰۱۴ میلادی فعالیت‌های خود را آغاز کرد و هشت استاد برجسته اکنون در این بخش تدریس می‌کنند.

وی افزود: در این بخش رشته‌هایی چون علوم قرآن، حدیث، قانون اساسی اسلام و زبان عربی در مقطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، پیش دکتری و دکتری تدریس می‌شود.

طاهر مسعود قاضی اظهار کرد: گروه علوم اسلامی هر ساله به مناسبت‌های مختلف سمینار و برنامه‌های مختلفی را در دانشگاه برگزار می‌کند و اکنون نیز در تاریخ ۳۰ الی ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ میلادی(۹ و ۱۰ دی‌ماه) همایش بین‌المللی دو روزه با عنوان «نقش مساجد در رفاه جوامع اسلامی» را برگزار می‌کند.

وی با دعوت از نماینده فرهنگی کشورمان برای حضور در کنفرانس «نقش مساجد در رفاه جوامع اسلامی» گفت: برای این کنفرانس تعداد زیادی از محققان، مقالات خود را از کشورهایی چون مصر، هند، بنگلادش، پاکستان و اردن ارسال کرده‌اند.

رضایی‌فرد، رییس خانه فرهنگ کشورمان در لاهور نیز گفت: خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور به منظور گسترش و ترویج روابط علمی، فرهنگی و هنری دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان با دانشگاه، دانشکده‌ها و مراکز علمی مختلف ایالت پنجاب روابط بسیار خوب و نزدیکی دارد و برنامه‌های مختلفی را به منظور استحکام این روابط اجرا کرده است.

وی افزود: با مشارکت گروه علوم اسلامی دانشگاه گاریزون کنفرانس بین‌المللی «سید علی هجویری» در این دانشگاه برگزار کردیم که با استقبال بسیار مردم مواجه شد.

رضایی‌فرد آمادگی خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور را برای گسترش روابط علمی و فرهنگی دو جانبه با دانشگاه گاریزون اعلام کرد.

وی در پایان پیشنهاد داد در حاشیه این همایش بین‌المللی، نمایشگاهی از آثار و کتیبه‌های فارسی منقوش بر مساجد جهان به نمایش درآید.

 منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما