مالزی
راه اندازی یک شبکه تلویزیونی اختصاصی برای مبارزه با اسلام هراسی در مالزی

شبکه تلویزیونی جدیدی در مالزی برای نشان دادن معنای واقعی اسلامی و مقابله با اسلام هراسی راه اندازی خواهد شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از « theborneopost»، شبکه تلویزیونی جدیدی در مالزی برای نشان دادن معنای واقعی اسلامی و مقابله با اسلام هراسی راه اندازی خواهد شد.

دکتر «زید احمد» از دانشگاه «پوترا مالزی» در این باره گفت: راه اندازی این شبکه جدید تلویزیونی یک امکان استراتژیک برای آغاز مقابله با اسلام هراسی که جامعه مسلمانان در سراسر جهان با آن مواجه هستند به وجود خواهد آورد.

وی افزود:راه اندازی یک شبکه تلویزیونی اختصاصی می تواند کلیشه های غلطی که در مورد اسلام و مسلمانان در رسانه های غربی به تصویر کشیده می شود و افکار عمومی مردم جهان را تحت تاثیر قرار می دهد ،از بین ببرد.

احمد همچنین گفت: اسلام هراسی اکنون به یک گفتمان اصلی در غرب تبدیل شده است ، زیرا در بخش های مختلفی از اندیشه ها نفوذ می کند و به نظر می رسد که بر هر نگرش ، تصمیم و عملکردی به ویژه در امور مربوط به مسلمانان تاثیر می گذارد.

استاد دانشگاه «پوترا مالزی» در دانشکده اکولوژی انسانی ،افزود: راه اندازی این کانال تلویزیونی بستری را آغاز مقابله با اسلام هراسی فراهم می کند  و افراد بیشتری برای درک معنای واقعی اسلام ،جذب خواهند شد.

این اظهارات در آستانه نشست سال 2019 کوالالامپور که قرار است در روزهای 18 تا 21 دسامبر برگزار شود،بیان شد.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما