اندونزی
ساخت دانشگاهی اسلامی برای مطالعه و تحقیق درباره تمدن اسلامی در اندونزی

دانشگاه اسلامی بین‌المللی اندونزی یکی از پروژه‌های استراتژیک ملی در این کشور است که پیش‌بینی می‌شود، در دسامبر سال ۲۰۲۰ میلادی به پایان برسد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در اندونزی، جوکو ویدودو، رئیس‌جمهور اندونزی گفت: دولت این کشور در حال ساخت پردیس دانشگاه اسلامی بین‌المللی اندونزی واقع در منطقه دپوک در جاوه غربی است.

رئیس‌جمهور اندونزی توضیح داد دو وزارت دین و وزارت امور و مسکن عمومی وظیفه ساخت دانشگاه را به عهده دارند. وزارت دین ساختمان ریاست دانشگاهی، ساختمان دانشکده‌ها و مجتمع تجاری (پلازا) را بنا می‌کند. در حالی که وزارت امور و مسکن عمومی، مسکن‌های مدرسان، یک مسجد به وسعت بیش از ۵ هزار متر، یک کتابخانه هشت طبقه به مساحت ۱۶ هزار متر مربع و یک خوابگاه دانشجویی هشت طبقه به مساحت ۱۲ هزار متر و سایر موارد را به عهده می‌گیرد.

وی گفت: زیرساخت منطقه و حصار اطراف آن از سوی شرکتی دولتی انجام می‌شود.

انتظار می‌رود این دانشگاه در آینده به دانشگاهی برای مطالعه و تحقیق درباره تمدن اسلامی در اندونزی به عنوان کشوری با بیشترین جمعیت مسلمان در جهان تبدیل شود. محققان یا دانشجویان خارج از این کشور که می‌خواهند درباره اسلام در اندونزی بدانند، می‌توانند در این دانشگاه تحصیل کنند.

ساختمان‌های دانشگاه فقط در ۲۰ تا ۳۰ درصد از کل مساحت این مجموعه بنا می‌‌شود و بقیه آن یک فضای سبز به شکل یک پارک خواهد بود.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما