پدرو کاروالو
مسلمان شدن مشاور رسانه ای یوسف اسلام خواننده انگلیسی در مسجد کمبریج

یوسف اسلام که خودش بیش از ۴۰ سال پیش مسلمان شده حالا به مشاور رسانه ای خود به خاطر گرویدن به اسلام تبریک گفت. وی در روز افتتاحیه مسجد مرکزی کمبریج در انگلستان مسلمان شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  مشاور رسانه ای یک خواننده سرشناس و نویسنده برجسته انگلیسی ، یوسف اسلام ، در مسجد مرکزی کمبریج ، تازه افتتاح شده در کمبریج انگلیس ، به اسلام گروید.

به دنبال مراسم نماز جمعه هفته گذشته ، پدرو کاروالو در گفتگوی خارج از مسجد با علی توس، یک امام جماعت، در مورد لزوم آشنایی بهتر جهان مسیحی برای با دنیای اسلام گفتگو کرد.

کاروالیو افزود:  موانع یادگیری دین باید برطرف شود و او هنگام کار با مسلمانان در مورد اسلام آموخت.وی در مورد قصد خود برای مسلمان شدن به امام جماعت گفت و افزود که به دنبال زمان مناسبی است.

توس گفت: اگر به دنبال زمان مناسب هستید ، زمان مناسب اکنون است. ما در جهانی زندگی می کنیم که یک ثانیه دیگر در آن هیچ تضمینی ندارد ، بنابراین زمان مناسب اکنون است.

وی از امام جماعت خواست که به او نشات دهد چگونه باید مسلمان شود و هر دو به مسجدی رفتند و در آنجا مشاور رسانه ای به اسلام گروید.کاروالیو به خبرنگاران گفت: بازگشت به اسلام سفری برای وی بوده است.وی افزود: این کار را فقط به خاطر احساسی که نسبت به خدای متعال دارم انجام می دهم.

کاروالیو با اشاره به قلبش گفت که روی آوردن به اسلام تصمیمی درونی است.

وی افزود: این احساس بخشی از روح من است ، بخشی از من است و روزی با آفریننده خود ملاقات می کنم و امروز احساس می کنم بسیار خوشبخت تر هستم.به دنبال گرویدن وی به اسلام، مردم با وی معانقه کرده و به او تبریک گفتند.

گفتنی است یوسف اسلام، خواننده بریتانیایی – که به عنوان “کت استیونز” نیز شناخته می شود ، بیش از ۴۰ سال پیش مسلمان شد

ترجمه : زهرا عرب سرخی

منبع:trt

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما