تاریخ انتشار :

رپورتاژ خبری 2

معرفی موزه‌های ترکیه با تورهای آن

موزه تمدن‌های آناتولی در سال ۱۹۹۷ به‌عنوان موزه سال اروپا انتخاب شد و مجموعه‌ای باورنکردنی از تمدن‌هایی که در آناتولی زندگی می‌کردند، را در خود جای‌داده است. بنابراین می‌توان گفت که این موزه یکی از مهم‌ترین و باشکوه‌ترین موزه‌ها و سایت‌های باستان‌شناسی ترکیه است

موزه‌های ترکیه برای بسیاری از گردشگران خارجی می‌تواند جذاب باشد، می‌توان گفت آناتولی منطقه‌ای است که آسیا و اروپا را به هم متصل می‌کند و در طول تاریخ، به دلیل موقعیت جغرافیایی آن، تمدن‌های بسیاری را میزبانی کرده است. امپراطوری روم و بیزانس، امپراطوری سلجوقی و عثمانی، و بسیاری از تمدن‌های عمیق ریشه‌دار که در این منطقه زندگی می‌کردند. بنابراین، از این تمدن‌ها بسیاری از ویرانه‌های امروز در ترکیه باقی‌مانده است. آثار باستانی باقی‌مانده از این تمدن‌ها و بسیاری از آثار تاریخی دیگر بیشترین سهم را درزمینه معماری و آثار باستانی داشته‌اند.

موزه موزاییک استانبول

یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان، موزه موزاییک استانبول در تور ترکیه است که ازنظر تعداد موزاییک متعلق به شهر هاتای ترکیه می‌باشد. این موزه علاوه بر موزاییک‌های مشهور جهانی خود دارای آتلیه موزاییک برای کودکان، مرکز انیماسیون و تفریح کودکان با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز جهان، سالن‌های کنفرانس و بزرگ‌ترین مرکز کنسرواسیون دنیا نیزمیباشد. موزه زیبا و بزرگ موزاییک استانبول یکی از مهم‌ترین موزه‌های استانبول است که در نزدیکی میدان سلطان احمد، در بازار آراستا واقع‌شده است. به دلیل اینکه بیشتر اشیای آن هنوز در انبارهای موزه است در دنیا در رده دوم قرارگرفته و منتظر موزه جدید است، موزاییک‌های وجود در این موزه از دوران بیزانس و کاخ قسطنطنیه می‌باشند که صحنه‌هایی از شکار، تصاویر سلاطین و رجال معروف، مردم عادی و مناظر را به تصویر کشیده‌اند.

موزه تمدن‌های آناتولی در شهر آنکارا

به گزارش سفر باتو ، موزه تمدن‌های آناتولی در سال ۱۹۹۷ به‌عنوان موزه سال اروپا انتخاب شد و مجموعه‌ای باورنکردنی از تمدن‌هایی که در آناتولی زندگی می‌کردند، را در خود جای‌داده است. بنابراین می‌توان گفت که این موزه یکی از مهم‌ترین و باشکوه‌ترین موزه‌ها و سایت‌های باستان‌شناسی ترکیه میباشد، تاریخ آغاز در دوره پالئولیتیک و تمام دوران ماقبل تاریخ می‌باشد. اگر به‌عنوان گردشگر در ترکیه حضورداشته باشید به شما توصیه می‌کنیم که حداقل ۲ روز خود را برای بازدید موزه اختصاص دهید.

موزه کارخانه راحمی کوچ استانبول

موزه راحمی کوچ در محله هاسکوی استانبول قرارگرفته و تاریخ آن مربوط به دوره عثمانی‌ها می‌باشد. از این مکان درگذشته بانام لنگر خانه نیز یاد می‌شده است. علت نام‌گذاری این مکان با این نام دست‌ساخته‌های آهنی و استیلی است که در آنجا وجود دارد. در حال حاضر در این موزه ترکیه پیشرفت صنعتی محقق شده از گذشته تابه‌حال به شکل مناسبی در معرض دید بازدیدکنندگان قرارگرفته است.

موزه زیرآب موقلا در شهر بدروم

موزه باستان‌شناسی زیرآب موقلا در شهر بدروم یکی از مهم‌ترین موزه‌های زیر آب در جهان به شمار می‌رود. در این موزه تمام اشیاء تاریخی که از زیر آب به دست آمده است نگهداری می‌شود همچنین می‌توان گفت این موزه بزرگترین مجموعه شیشه‌ای اسلامی در جهان را در خود جای داده است، درکنار موزه‌های ترکیه این موزه نیز بسیار معروف می‌باشد.

موزه صنایع هوایی استانبول

موزه صنایع هوایی در منطقه یشیل کوی استانبول واقع شده است و یکی از جاذبه‌های گردشگری ترکیه وموزه های استانبول می‌باشد. با بازدید از این موزه پیشرفت ترکیه را در صنعت هوایی از نزدیک مشاهده خواهید کرد. این موزه یکی دیگر از دیدنی‌های استانبول به شمار می‌رود.

موزه هنرهای زیبا استانبول

موزه هنرهای زیبا از جالب‌ترین موزه‌های استانبول و یکی دیگر از جاذبه‌های استانبول ترکیه به شمار می‌رود. این موزه در منطقه بشیکتاش قرار داشته و در آن نقاشی‌ها و خطاطی‌های متعلق به قرن نوزدهم تا قرن حاضر گرداوری شده و در معرض دید همگان قرار می‌گیرد.

موزه کارتون و کاریکاتور استانبول

موزه کارتون و کاریکاتور در منطقه فاتح در بلوار آتاتورک قرار گرفته که از برترین جاذبه‌های گردشگری استانبول است. این موزه در مدرسه غضنفر آقا که در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده است قرار گرفته است. این موزه یکی دیگر از دیدنی‌های استانبول محسوب می‌شود.

موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول

این مکان دیدنی در میدان سلطان احمد قرار گرفته است. قدمت ساخت موزه به سال ۱۵۲۴ میلادی بازمی شود که در زمان‌های قدیم کاخ مخصوص ابراهیم پاشای پارگایی، همسر خدیجه سلطان و دومین وزیر ارشد سلیمان یکم هم بود. جالب است بدانید که موزه نام برده بهترین مجموعه‌های فرش دنیا را دارا هست و به خودی خود الهام بخش نقاشان اروپایی بوده است.

موزه معصومیت استانبول

مؤسس موزه معصومیت اورهان پاموک، برنده جایزه نوبل ادبیات است، از دانستنی‌های مهم درباره موزه معصومیت انتخاب آن به عنوان موزه سال اروپا در تاریخ ۱۷ می ۲۰۱۴ است. اشیای موزه بیانگر زندگی طبقه مرفه استانبول در طی سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۰ است. تمام اشیاها و کارهایی که در رمان به آن پرداخته شده، در خود موزه هم به نمایش درآمده است.

موزه قالی استانبول

از دیگر مکان‌های دیدنی استانبول که باید در سفرتان به این شهر از آن بازدید کنید، موزه قالی است. با بازدید از موزه قالی می‌توانید ۴۰ هزار اثر هنر فاخر ترکی و اسلامی را ببینید.

موزه ملی نقاشی

علاقمندان به نقاشی نباید این موزه بی نظیر را از دست بدهند. تاریخ افتتاح این موزه فاخر به سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد و در نزدیکی کاخ دلمه باغچه احداث شده است. آثار نقاشی در این موزه شامل ۲۰۰ قطعه از مجموعه نقاشی‌های کاخ اثر هنرمندان ترکی و بین المللی قرن نوزدهم میلادی است.

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار