مرکز اسلامی منهتن
برگزاری مراسم درهای باز با هدف معرفی فرهنگ اسلام

مرکز اسلامی منطقه «منهتن» آمریکا مراسم درهای باز را با هدف معرفی فرهنگ اسلامی به عموم مردم برگزار کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از Kstate Collegian، مرکز اسلامی منهتن آمریکا با همکاری انجمن دانشجویان مسلمان ایالت کانزاس مراسم درهای باز را با هدف معرفی فرهنگ اسلامی روز یکشنبه از ساعت ۱۱ صبح تا ۳ بعد از ظهر برگزار کرد.

Sarwar Hossain, senior in english, explains details of worship in the Islamic religion to members of the Manhattan, Kansas community on November 12 at the Islamic Center’s annual open house. (Regan Tokos | The Collegian)

در این رویداد به بازدیدکنندگان درباره کلمه «الله» توضیحاتی داده شد. علاوه بر این شرکت کنندگان فرصت داشتند تابلوهای مختلفی را که ارکان اصلی دین اسلام را توضیح می‌دهد، مشاهده کنند. یک سخنران نیز در مورد هر تابلو توضیح و به سؤالات بازدیدکنندگان پیرامون آنها پاسخ می‌داد.

چند سخنرانی نیز با تمرکز بر نقش زنان در اسلام در این مراسم انجام شد و غرفه‌ای هم برای یادگیری نوشتن به زبان عربی وجود داشت. به هر یک از مهمانان یک بسته حاوی یک نسخه از قرآن، جزوه‌هایی درباره جنبه‌های مختلف اسلام و اقلام دیگر اهدا شد.

مرکز اسلامی منهتن اعلام کرده که همواره برای مسلمانان و غیرمسلمانان برای پاسخگویی به هرگونه سئوال مربوط به اسلام آماده است.

در طبقه بالا ، شرکت کنندگان فرصت داشتند تابلوهای مختلفی را که پنج ستون اسلام را توضیح می دهد مشاهده کنند. یک سخنران هر تابلو را برای پاسخ به سؤالات پیرامون سخنرانی های خود همراهی می کرد.

محمدخان دانشجوی جوان رشته زیست شناسی یکی از مجری های این رویداد گفت: ما خطرناک نیستیم،  حتی اگر در ایالت کانزاس نتوانم لباس سنتی بپوشم مهم نیست، زیرا آنچه بیشتر از همه دوست دارم مردم درباره اسلام بدانند، اهمیت آن به انسانیت است.

وی افزود: اگر انسانیت نداشته باشید مسلمان نیستید. به رسانه ها یا به رئیس جمهور گوش بدهید، بیرون از اینجا با مسلمانان دیدار کنید. دین ما را مطالعه کنید و تجربه خودتان را از دین داشته باشید و به حرف دیگران گوش ندهید.

خان گفت که او برای پاک کردن تصورات غلط و کلیشه ها درباره اسلام دراین رویداد شرکت کرده و منفی گرایی درباره اسلام بسیار زیاد است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما