تاریخ انتشار :

فاطمه آنیما طلبه تازه مسلمان چینی است که به همراه خود و فرزندش به دین اسلام و مذهب تشیع گرویده اند.

خوش بحالتان که از ابتدا می دانید حسین (علیه السلام) کیست و چه کرد

وی در رابطه با مسلمان شدنش گفت: روز عاشورا در کشور ما غذا های خوشمزه درست و جشن می گیرند و درباره اینکه در این روز چه شده، چه بر سر امام حسین (علیه السلام) و یارانش آمد هیچ صحبتی در میان نیست

 

 فاطمه آنیما

فاطمه آنیما

به گزارش رهیافتگان: فاطمه آنیما طلبه تازه مسلمان چینی در حسینیه ثارالله اندیمشک گفت: قبل از اینکه مسلمان شوم در کشور چین زندگی می کردم، پدر و مادرم مسلمان بودند، اما در کشور ما بچه ها آزادند تا هر دین و مذهبی را که می خواهند خودشان انتخاب کنند، من در ابتدا کمونیست بودم چرا که در دوران تحصیل و مدرسه کمونیست را درس می دادند و از سوی دیگر اسلام را دینی عقب مانده تلقی می کنند.
وی در ادامه می گوید: در سن ۱۸ سالگی ازدواج کردم و به همراه همسرم به ایران آمدم و بعد از سه سال از حضور در ایران و تحقیق ، دین اسلام و مذهب شیعه را برای خود انتخاب کردم.
فاطمه آنیما افزود: کشور ما حدود ۱ میلیارد و چهارصد میلیون نفر جمعیت دارد و از این میان حدود ۲۰ میلیون مسلمان که وجود دارد در مقایسه با کل جمعیت بسیار ناچیز می باشد.
وی در رابطه با مسلمان شدنش گفت: روز عاشورا در کشور ما غذا های خوشمزه درست و جشن می گیرند و درباره اینکه در این روز چه شده، چه بر سر امام حسین (علیه السلام) و یارانش آمد هیچ صحبتی در میان نیست، تا اینکه من در سن ۲۱ سالگی و روز عاشورا بود که من تازه فهمیدم امام حسین (علیه السلام) برای ما و اسلام چقدر زحمت کشیده است و من آن موقع بود که مذهب شعیه را برای خود پذیرفتم، و بعد از این بود که فهمیدم شما چه عشقی به امام حسین (علیه السلام) و حضرت اباالفضل العباس (علیه السلام) دارید.
این طلبه تازه مسلمان تصریح کرد: برای من بسیار جالب و تحسین برانگیز بود که چگونه حضرت عباس (علیه السلام) برای حفظ اسلام و پشتیبانی از ولایت بدنبال آب می رود و پس از اینکه به آبی می رسد بااینکه خودش تشنه است اما بیاد امامش از خوردن آب صرف نظر می کند، اما ما برای امامان چه کرده ایم؟


آنیما گفت:پس از اینکه مسلمان شدم یکسال بعد به کشورم بازگشتم و برایشان از روز عاشورا گفتم و زیارت عاشورا را برایشان خواندم و شاید بتوان گفت اولین نفری در شهر و استان خود بودم که زیارت عاشورا را می خواندم، خوش بحالتان که از ابتدا می دانید حسین (علیه السلام) کیست و چه کرد ؟
به نظر من ازدواج راهی است که خداوند برای هدایت انسانها قرار داده است و قبلا من نمی دانستم که دین اسلام برترین دین ها و بالاترین پیامبر را دارد، قبل از گرایش به اسلام من عقیده کنفسیوس را داشتم، که به کیفیت در این دنیا می پردازد، بعضی اوقات من تعجب می کنم که چطور بعضی ها در ایران زندگی می کنند و قدر این نعمت را بخوبی نمی دانند، اما به نظر من دلیلش این است که اگر در یک کشور دیگر با یک عقیده دیگر زندگی می کردند آنوقت قدر آن را می دانستند.
لیشانگو، فاطمه آنیما دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته کلام و فلسفه است، همسر فاطمه آنیما اهل کشور چین و دارای مذهب سنی حنفی بوده که پس از آمدن به ایران و ادامه تحصیل به مذهب شیعه گرویده و مسلمان شده و نام حسن عبدالله را انتخاب می کند، و پس از گذراندن دو سال تحصیل در حوزه علمیه، در رشته ادبیات فارسی ادامه تحصیل داده و دارای مدرک کارشناسی ارشد، و یک پسربنام مهدی دارند.

گفتنی است،این برنامه توسط هیئت رزمندگان اسلام اندیمشک واحد عترت خواهران، بسیج جامعه زنان و کانون مداحان اندیمشک بمناسبت ولادت باسعادت کریمه اهل البیت حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) و روز دختر برگزار شد، و در پایان نیز حاج بهروز زارعی به مداحی پرداخت است.

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار