مسجد تورنتو
جلسات مشاوره و گفتمان میان ادیانی در مسجد تورنتو

نهادی وابسته به مسلمانان، مسیحیان و یهودیان در کانادا جلسات مشاوره و گفتمان میان ادیانی در مسجد تورنتو برگزار کرده تا پیروان این ادیان به بحث و مبادله نظر درباره مباحث وحدت آفرین بپردازند.

به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از Iqra، گروه گفتگوی دانشجویان کاتولیک، مسلمان و یهودی/ گفتمان جوانان بزرگسال بعد از ظهر چهارشنه 30 اکتبر 2019 در جلسه مشاوره ای که در مسجد تورنتو برگزار شده بود شرکت کردند تا گفتگویی پیرامون تقویت و بهبود روابط میان ادیانی داشته باشند.

شرکت کنندگان در مورد ستون های 5 گانه اسلام و نحوه زندگی مسلمانان و اعتقادات دینی آنان صحبت کردند.

این گروه به طور مرتب جلسات گفتمان تشکیل می دهند که توسط دفتر امور اکومنیکی و امور میان ادیانی کلیسای کاتولیک رومی تورنتو، با همکاری شورای ائمه جماعت کانادا حمایت و پشتیبانی می شود. این سازمان ها تلاش دارند تا درک متقابل و عمیق تری از ادیان اسلامی و مسیحی کاتولیک در میان جوانان کانادایی به وجود آورند.

گفته می شود در این جلسات بحث های مختلفی از جمله پیرامون اتحاد و دوستی میان دانشجویان مسلمان و مسیحی کاتولیک، به علاوه گفتگوهای بازکننده ذهن و موضوعاتی مرتبط با مفاهیم دین و ایمان به ویژه از طریق فعالیت های خدمات اجتماعی شکل می گیرند.

 لازم به ذکر است آمارهای گرفته شده نشان می دهند که اسلام رو به رشدترین دین در جامعه کنونی کانادا محسوب می گردد.

جمعیت مسلمانان کانادا طی یک دهه گذشته 82 درصد رشد داشته است و از حدود 579 هزار نفر در سال 2001 به بیش از 1 میلیون نفر در سال 2011 افزایش یافته است. مسلمانان 3.2 درصد از کل جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.

تقریباً 79 درصد از مسلمانان کانادایی در انتخابات فدرال 2015 رای دادند. مشارکت رأی دهندگان مسلمان در برخی از مناطق این کشور 88 درصد بوده است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما