پاتریس اورا بازیکن
بازیکن مسیحی فرانسوی سابق منچستر یونایتد: اسلام دین زیبایی است که آموزه‌های آن درباره صلح و کمک به یکدیگر است

کاپیتان پیشین تیم فوتبال منچستریونایتد که پیرو دین مسیحیت است، در مصاحبه‌ای ضمن ستایش اسلام آن را دینی زیبا توصیف کرد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان):به نقل از روزنامه «دنیوز»، «پاتریس اورا» بازیکن فرانسوی سابق منچستر یونایتد که پیرو مسیحیت کاتولیک است، در این مصاحبه گفت که یک بار هنگامی که در مورد زیبایی دین اسلام صحبت کرده بود، پدرش از او عصبانی شد.

وی گفت: اسلام دین زیبایی است. وقتی پدرم متوجه شد که این حرف را زده‌ام، از من عصبانی شد. پدر من کاتولیک است، اما من روی حرفم با اینکه مخالف نظر والدین و دوستانم است، مصر هستم.

این نخستین بار نیست که او به ستایش اسلام پرداخته است. در سال ۲۰۱۷ وقتی مردم پس از حملات تروریستی در شهر بارسلون اسپانیا از مسلمانان انتقاد می‌کردند، وی اسلام را را دین زیبایی توصیف کرد و تصاویری از خود به اشتراک گذاشت که او را در حال خواندن قرآن نشان می‌داد.

بازیکن سابق منچستر یونایتد تصریح کرد: من باز هم می‌گویم اسلام دین زیبایی است که آموزه‌های آن درباره صلح و کمک به یکدیگر است. ما نباید به مطالب اسلام‌هراسانه رسانه‌ها توجه کنیم. خدا ما را برای کشتن افراد بی گناه نیافرید. به هر دینی احترام بگذارید و اگر از یک آیین خاص می ترسید… به جای ترسیدن، سعی کنید قبل از هر گونه داوری، درباره آن بیاموزید و گوش دهید. من می‌دانم که این فقط نظر من است و البته این جهان به عمل بیشتر نیاز دارد تا کلمات زیبا.

او در بخش دیگری از این مصاحبه، نژادپرستی را محکوم کرد و گفت که جایی برای آن در جهان وجود ندارد.

وی با بیان این که خوشحال است که فوتبال در از بین بردن نژادپرستی در جهان کمک می‌کند،‌ گفت: باید اقدامات بیشتری در این زمینه انجام شود. مردم باید به فرزندان خود بیاموزند که نژادپرست نباشند. اگر والدین کودک نژادپرست باشند، آن بچه چطور بزرگ می‌شود؟

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما