ابتهاج محمد
شمشیرزن محجبه امریکایی کتاب مصور درباره حجاب منتشر می‌کند

«ابتهاج محمد» بانوی ورزشکار مسلمان و محجبه امریکایی است که در رشته شمشیرزنی شهرت زیادی دارد و در فرانسه زندگی می‌کند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )معصومه طاهری ابتهاج در کنار ورزش دست به قلم هم شده تا درباره زیبایی حجاب برای بچه‌ها داستان بنویسد و در این حوزه هم مانند ورزش توانایی خود را نشان بدهد. او مدال‌آور المپیک ریو در سال ۲۰۱۶ است که استعداد خود را در این رشته ورزشی به خوبی نشان داد، ولی حالا دیگر شهرت این قهرمان استثنایی تنها در شمشمیربازی نیست.


ابتهاج شمشیرزن محجبه امریکایی با توجه به هوشیاری و قوه تخیلی که دارد توانسته داستان‌های بسیار زیبا و خواندنی درباره حجاب برای بچه‌ها بنویسد و تصویرگری کند. کتاب داستان‌مصور زیبای «آبی پرافتخار» با موضوع حجاب و خانواده نوشته این بانوی قهرمان شمشیرباز مسلمان است؛ داستانی پر از شعر و ترانه که زیبایی و اثرگذاری حجاب را برای دختربچه‌های کوچک به همراه دارد تا طعم شیرین حجاب را از کودکی بچشند.
کمتر کسی انتظار داشت این کتاب داستانی در کتابفروشی‌ها فروشی داشته باشد ولی فروش بالا و خیلی خوب کتاب نشان از توجه خانواده‌ها به چنین موضوعی داشت.
او خاطرات دوران کودکی خود را ترسیم کرده بود؛ زمانی که به مدرسه می‌رفت و تنها دانش‌آموز محجبه مدرسه بود و توانسته بود خاطرات خود را در قالب داستانی زیبا و جذاب برای کودکان نسل جدید ترسیم کند به صورتی که فروش خوب آن برای مسلمانان و دینداران امیدوارکننده بود.
ابتهاج با صمیمیت و رویی باز در مصاحبه با مطبوعات امریکا گفت: من در حومه شهر نیویورک بزرگ شدم. پدر و مادر و خواهر و برادرم تنها خانواده‌های مسلمان آن منطقه بودند. در دبستان تنها دانش‌آموزی بودم که حجاب داشتم. دیگران در ابتدا کنجکاوانه به من نگاه می‌کردند. مجبور بودم تلاش زیادی کنم تا بتوانم بین آن‌ها جای بگیرم. در سنین جوانی جو سنگینی بر من حاکم بود.
در زیر زره محکم و جدی شمشیربازی این مدال‌آور قهرمان، قلبی مهربان و پراحساس از مادری است که سعی دارد روح فرزندان خود را تعالی ببخشد؛ چنانچه در داستان خودش نیز روایت می‌کند.
ماجرای داستان «آبی پرافتخار» که به صورت مصور و همراه با شعر آن را نشان داده درباره دو خواهر به نام آسیه و فائضه است.
این دو دختر کوچک روز‌های ابتدایی سال تحصیلی حال و روز خاصی دارند و باید خیلی شجاع و مقاوم باشند، زیرا خواهر بزرگ‌تر یعنی آسیه محجبه است. روسری او پارچه آبی ابریشمی زیبایی است که مانند اقیانوس طراحی شده و دلیل افتخار و مایه مباهات او شده است، اما جامعه اطراف می‌خواهد مانند مترسکی این حجاب زیبای آسیه را بردارد و به او سنگ می‌اندازد و فرار می‌کند. آن‌ها هر کسی را که این حجاب زیبا را می‌پوشد به تمسخر می‌گیرند.
ابتهاج می‌گوید: در این کتاب مصور می‌خواهم حس اعتماد به نفس و غرور و افتخار را برای دختران مسلمان در آن‌ها القا و تقویت کنم، در عین حال به آن‌ها هشدار می‌دهم که در جامعه با خصومت و دشمنی‌ها مواجه می‌شوند، باید مقاوم باشند و کوتاه نیایند. این داستان مصور می‌خواهد تحمل‌پذیری و مقاومت و پذیرش اختلاف ما را به بچه‌های مسلمان آموزش بدهد.
اولین زن شمشیرباز محجبه از ایالات متحده بهتر از هر کس دیگری به زیبایی، مسئله اسلام‌هراسی را به ظرافت و غیرمستقیم با گل‌های نجابت به چالش کشیده است، این در حالی است که در فرانسه مدعی آزادی و حقوق بشر ابتهاج به عنوان فردی افراطی و رادیکال که کودکان را تحریک به حجاب می‌کند متهم شده است.
منبع: روزنامه جوان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما