تاریخ انتشار :

برزیل

برگزاری روز همبستگی اسلامی در شهر سائو پائولو برزیل

روز «همبستگی اسلامی» با هدف نشان دادن چهره صحیحی از دین اسلام با حضور پنج هزار نفر از فقیران برزیل در سائوپائولو برگزار شد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان ) به نقل از عربیک نیوز، اتحادیه موسسه های اسلامی در برزیل، روز همبستگی اسلامی را در شهر سائو پائولو با حضور پنج هزار نفر از فقیران این کشور برگزار کرد.

در این روز فعالیت های متعددی همچون فعالیت های پزشکی، خدماتی، تفریحی و سرگرمی برگزار شد. به طوری که پزشکان داوطلب به طور رایگان به معاینات پزشکی کلسترول، فشار خون، مرض قند و معاینه چشم حاضران اقدام کردند و ۳۰۰ عینک را به طو رایگان در اختیار کسانی که مشکل بینایی داشتند، قرار دادند.

همچنین خدماتی مانند کوتاهی مو، آموزش مسواک زدن به کودکان، توزیع مسواک و خمیردندان بین آنها در این روز انجام گرفت.

در این روز نسخه هایی از کتاب های اسلامی با هدف معرفی اسلام و کتاب های داستان برای کودکان توزیع شد. علاوه براین برخی فعالیت های تفریحی و سرگرمی مانند بازی با کودکان، نقاشی و توزیع شیرینی بین کودکان انجام گرفت.

در مراسم روز همبستگی برخی شخصیت های دیپلماتیک مانند «ابراهیم سالم العلوی» کنسول امارات، «راضی هشام اسماعیل» کنسول مالزی، دکتر« محمد حسین الزغبی» رئیس اتحاده موسسه های اسلامی در برزیل و شخصیت های عربی، آفریقایی و تابعیت های دیگر شرکت کردند.

دکتر محمد حسین الزغبی درباره این روز، گفت: این رویداد هرگز آخرین رویداد امسال نیست. تلاش های این اتحادیه ادامه دارد تا بتوانیم به نیازمندان کمک کنیم. هدف ما کمک به همگان با هر نژاد و رنگ و دین است تا پیام واقعی که تصویر صحیحی از دین اسلام منعکس می کند، به همگان برسانیم.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار