شهر فلمینگتون در ایالت نیوجرسی آمریکا
مراسم درهای باز مساجد با حضور غیرمسلمانان

پس از گفته های اسلام هراسی یکی از اعضای شورای شهر، مرکز اسلامی شهر فلمینتگون در نیوجرسی با برگزاری مراسم درهای باز، سعی در ایجاد شناخت در میان غیرمسلمانان دارد.

به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از tapinto، مرکز اسلامی شهر فلمینگتون در ایالت نیوجرسی آمریکا روز گذشته مراسم درهای باز با حضور غیرمسلمانان برگزار کرد و از میهمانانش با فعالیت های مفرح، گفتمان میان ادیانی و سرو غذا پذیرایی نمود.

این رویداد در پی اظهارات ضداسلامی یکی از اعضای شورای شهری در ماه گذاشته برگزار گردید. اظهارات لو رینر عضو کمیته شهرک راریتان موجب شد او مجبور به عذرخواهی شود و اعضای کمیته خواستار استعفای وی گردند. وی مجبور شد به عنوان معاون شهردار استعفا دهد اما در کمیته باقی ماند.

 مسلمانان با برپایی این مراسم، از این نماینده اسلام هراس و دیگر مقامات دولتی برای شرکت دعوت کرده بودند، اما او دعوت مسلمانان را نپذیرفت. گفتنی است سایر مسئولان از جمله شهردار فلمینگتون، برخی نمایندگان کمیته در این مراسم حضور داشتند.

گفتنی است مرکز اسلامی که در خیابان اصلی شرقی واقع شده، جماعت فعالی دارد. این مرکز زمانی آغاز به کار کرد که یک آمریکایی با نام استالین سالازار که به اسلام گرویده بود، در ژانویه 2005 یک انبار را به مرکز اسلامی تغییر کاربری داد و مدرسه ای برای کودکان مسلمان راه اندازی کرد.

مرکز اسلامی از آن زمان تاکنون رو به رشد بوده و انتظار می رود تا چند سال آینده ساختمان جدید مرکز نیز آماده بهره برداری شود.

در نشست روز گذشته، برگزار کنندگان وعده دادند که مراسم «درهای باز» ادامه پیدا خواهد کرد و همسایگان فرصت های متعددی برای آموختن درباره فرهنگ اسلامی به دست خواهند آورد.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما