تاریخ انتشار :

انجمن شهید ادواردو آنیلی

مراسم رونمایی از اثر اربعین شهید ادواردو آنیلی

اثر اربعین انجمن شهید «ادواردو آنیِلی» ۱۶ مهرماه، طی مراسمی در مجمع اساتید بین‌الملل در تهران رونمایی شد

به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)این مراسم با حضور محمدحسن قدیری ابیانه، سفیر اسبق کشورمان در استرالیا و مکزیک و دوست شهید ادواردو آنیلی، نجمه قیداری، مسئول انجمن شهید ادواردو آنیلی در تهران، فهیمه نیکومنظر، خالق اثر اربعین انجمن شهید ادواردو آنیلی و نویسنده کتاب «ادواردو؛ مسافری از رُم»، جمعی از اصحاب رسانه و علاقمندان به این شهید برگزار شد.

 

در این مراسم تابلوی اربعین شهید ادواردو آنیلی که شامل یک نقاشی دیجیتال (دیجیتال پینت) از این تازه مسلمان ایتالیایی بود، رونمایی شد و خالق اثر توضیحاتی را درباره این کار ارائه داد.

فهیمه نیکومنظر گفت: کار من اعتقاد قلبی‌ من، شما و دیگران به این مسئله که شهدا زنده هستند و در مراسم اربعین حضور دارند؛ چون شاهدند و جلودار را به تصویر می‌کشد و در این اثر ادواردو آنیلی پیراهن عزای حسینی به تن کرده و راهی پیاده‌روی اربعین است.

وی افزود: پس زمینه کار نیز کسانی را به تصویر می‌کشد که در حال رفتن به مراسم اربعین هستند.

بنا براین گزارش؛ پخش کلیپی درباره مرحوم «کریستین بونو»(یحیی علوی)، اندیشمند فرانسوی، مترجم، نویسنده و استاد فسلفه و عرفان شیعی، پخش انیمیشن «فانوس دریایی» اثر فهیمه نیکو منظر و جلسه پرسش و پاسخ از دیگر برنامه‌های مراسم رونمایی از اثر اربعین شهید ادواردو آنیلی بود. فهیمه نیکومنظر هنرمند، تصویرساز و کارگردان انیمیشن است. پدر خانم فهیمه  نیکومنظر، شهید محمود نیکومنظر، در سی‌ام تیر ماه سال ۱۳۶۱، همزمان با پایان ماه مبارک رمضان و در جریان عملیات رمضان با سمت مسئول لجستیک لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) به شهادت رسید و گمنام آسمانی شد. تاکنون اثری از پیکر پاک و مطهرش به دست نیامده است.

گزارش تصویری مراسم را اینجا ببینید.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار