بن بیرد تازه مسلمان انگلیسی
رفتارهای محمد صلاح در میدان نظرم دلیل مسلمان شدنم بود

او اخلاق و دیدگاه من را تغییر داد. من به خاطر این بازیکن به مطالعه اسلام روی آوردم و با مسلمان زیادی آشنا شدم. به خوبی متوجه شدم که صلاح هدیه ای از سوی خداوند برای من است.

محمد صلاح - تازه مسلمان-لیورپور

به گزارش سایت رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) محمد صلاح بعد از جدایی از رم راهی لیورپول شد. زمانی که قرمز پوشان آنفیلد برای این بازیکن مصری 40 میلیون پوند پرداخت کردند بسیار به انتقاد از یورگن کلوپ پرداختند اما طولی نکشید که آنها مجبور به سکوت شدند چرا که صلاح به ستاره درخشان آسمان آنفیلد تبدیل شد.

لیورپول با درخشش این بازیکن مصری دو سال پیاپی به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کرد که یک سال آن با قهرمانی این تیم همراه شد. محمد صلاح و سجدهای او بعد از گلزنی به تیتر بسیار از روزنامه ها تبدیل شدند و بسیاری از انگلیسی ها متعصب هم عاشق این بازیکن مسلمان مصری شدند و حتی به احترام او  هم در ماه مبارک رمضان روزه گرفتند.

محمد صلاح - تازه مسلمان-لیورپور

روزنامه البیان از شخصی انگلیسی سخن به میان آورد که به خاطر محمد صلاح مسلمان شده است. این فرد که “بن بیرد” نامیده می شود در گفت و گویی که با روزنامه گاردین داشت داستان اسلام آوردن  خود را شرح داد و گفت: من به شدت از مسلمانان بیزار بودم و از راست گرایان افراطی بودم. تا قبل از اینکه محمد صلاح را ببینم و بشناسم هیچ علاقه ای به اسلام نداشتم و به این نتیجه رسیده بودم که باید پیروان دیگر ادیان کشته شوند.

او ادامه داد: من در دانشگاه به هیچ فرد مسلمانی نزدیک نمی شدم اما بعد از آنکه محمد صلاح و رفتارهای او را در میدان دیدم نظرم درباره اسلام تغییر کرد. او اخلاق و دیدگاه من را تغییر داد. من به خاطر این بازیکن به مطالعه اسلام روی آوردم و با مسلمان زیادی آشنا شدم. به خوبی متوجه شدم که صلاح هدیه ای از سوی خداوند برای من است. عنوان رساله من” صلاح هدیه ای از سوی خدا” بود. صلاح وقتی گل می زند انگار که به خاطر ایمانش گل زده است. وقتی لیورپول به قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا رسید به دوستم گفتم که این پیروزی اسلام است. او بعد از گلزنی سجده می برد و این رمز اسلام است.

منبع: مشرق

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما


  1. نوری گفت:

    سلام بسیار از خواندن تأثیر رفتار یک مسلمان حتی در زمین فوتبال بسیار خوشحال و از طرفی متأسف شدم به خاطر رفتار یک مسلمان یک روح جمعی شکل می گیرد و اتفاقات درونی در قلبها می افتد ولی یک شیعه چرا نباید زینت امامانش باشد ؟ چرا ما کم کاری کرده ایم ؟ چرا برای اماممان فرصت ها را غنیمت نشمرده ایم ؟…
    از شما بسیار ممنونم در پناه امام زمان ارواحنا فداه مؤید و منصور باشید .