ژانگ بانوی تازه مسلمان چینی
تشرف به اسلام زن چینی در حرم امام رضا علیه السلام

بانویی چینی با انتخاب اسلام به عنوان دین خود، در حرم مطهر امام رضا (ع) شهادتین را خواند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )  یک بانوی چینی بنام ژانگ با انتخاب اسلام به عنوان دین خود، در حرم مطهر امام رضا (ع) شهادتین را خواند و نام “الهام” را برای خود برگزید.

او در حاشیه مراسم تشرف به اسلام که امروز در دفتر مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: دوران کودکی را در غرب چین گذراندم و به واسطه آشنایی با مسلمانانی که در این شهر ساکن بودند با دین اسلام آشنا شدم.

او بیان کرد: در سفری که ۲ سال پیش در ایام اربعین حسینی به ایران داشتم رفتار مهربانانه و خونگرم مردم ایران مرا جذب خود کرد و علاقمند به شناخت بیشتر آداب و رسوم، فرهنگ و آیین‌های آن‌ها شدم.

این بانوی تازه مسلمان افزود: آشنایی با عقاید دینی مسلمانان نگاه جدیدی نسبت به اخلاقیات، هدف آفرینش خلقت و خداوند پیش رویم باز کرد و عزاداری مردم برای اباعبدالله الحسین (ع) انگیزه‌ای شد تا راجع به ائمه اطهار (ع) به ویژه امام حسین (ع) تحقیق و مطالعه کنم.

الهام با بیان اینکه نخستین باری است که به مشهد مشرف می‌شوم، بیان کرد: امروز که به حرم مطهر حضرت رضا (ع) مشرف شدم، احساس پاک بودن و خلوص قلب تنها حسی بود که در درون خود احساس کردم.

او با اشاره به تبلیغات سوء برخی جریانات سیاسی نسبت به اسلام و مسلمانان بیان کرد: افزایش روزافزون گرایش به اسلام نه تنها نشان‌دهنده نفوذ این آیین الهی است بلکه نشان از تاثیر بالای آن در افکار و ذهن‌های غیر مسلمانان دارد.

این تازه مسلمان گفت: تفضل خداوند بر این است که برای هدایت بشر، افرادی را از جنس خودشان به عنوان الگو، خلیفه و هادی برگزید تا بشر را به سمت هدایت و تکامل سوق دهد.

در پایان این مراسم از سوی مدیریت امور زائران غیر ایرانی یک جلد کلام الله مجید و چند جلد کتاب به زبان چینی به همراه سجاده و چادر نماز به این بانوی تازه مسلمان اهدا شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما