یک زائر اسپانیایی در حرم مطهر رضوی
خواسته جوان اسپانیایی از امام رضا علیه السلام

یکی از زائران اسپانیایی حرم مطهر رضوی گفت: از امام رضا(علیه السلام) خواسته‌ام که توفیق دهد تا مسلمانی واقعی باشم و بتوانم در کشور خودم برای ترویج فرهنگ اسلام تلاش کنم.

 

download

ه گزارش رهیافتگان: در حاشیه بازدید از مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی با روئیک موریو، جوان تازه مسلمان شده اسپانیایی که برای اولین بار به حرم مطهر رضوی مشرف شده است
موریو با بیان اینکه قبل از مسلمان شدن مسیحی بوده است، گفت: محل کارم در شهر والنسیای اسپانیا در کنار مسجد مسلمانان عرب بود که با تعداد زیادی از آن‌ها دوست شده بودم و آن‌ها به من یک قرآن کوچک هدیه دادند و گفتند که هر وقت بی‌کار می‌شوم آن را مطالعه کنم.
وی ادامه داد: من هر شب قسمتی از قرآن کریم را می‌خواندم. خیلی برایم جالب و قابل تامل بود. ساعت‌ها به معنی و مفهوم آن فکر می‌کردم و بعد از اتمام قرآن شروع به خواندن کتاب نهج البلاغه حضرت علی(علیه السلام) کردم و پس از یقین به اینکه اسلام دین برتر است با باور و اعتقاد قلبی ایمان آوردم.
موریو درباره یاد گیری زبان فارسی گفت: پس از مسلمان شدن، در دانشگاه والنسیای اسپانیا و در رشته زبان عربی و اسلام شناسی به تحصیل مشغول شدم و در این دانشگاه با یک استاد مسلمان آشنا شدم که همسر ایرانی داشت و او به من زبان فارسی را یاد داد.
وی با بیان این مطلب که قبلا به ایران سفر کرده است، گفت: پارسال یک ماه برای درس‌خواندن به قزوین آمدم، ولی به دلیل حجم بالای کلاس‌ها و ندادن ویزا نتوانستم به مشهد سفر کنم. این بار هم با ویزای توریستی موفق شدم که به مشهد بیایم.
موریو از احساس خود هنگام ورود به حرم امام رضا(علیه السلام) گفت: با دیدن گنبد به وجد آمده بودم. احساسی داشتم که هرچقدر تلاش می‌کنم نمی‌توانم برایتان توصیف کنم.
وی با بیان این نکته که ضریح امام رضا(علیه السلام) زیبا و آرامش‌بخش است، اظهار داشت: با لمس ضریح امام رضا(علیه السلام)، احساس آرامشی به من دست داد و بی‌اختیار گریه کردم.
موریو در پایان گفت: امیدوارم خداوند توفیق زیارت دوباره امام رضا(علیه السلام) را در آینده نزدیک نصیب‌ام کند.

 

منبع : صبح توس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: