شینید اوکانر خواننده تازه مسلمان ایرلندی
من از مسلمان بودن احساس غرور می‌کنم

خواننده معروف ایرلندی که سال گذشته به دین اسلام گروید، می‌گوید که با خواندن قرآن دریافته است که در تمام عمر خود قلباً یک مسلمان بوده است.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی میرور؛ «شینید اوکانر»، خواننده تازه مسلمان ایرلندی، در یک گفتگوی تلویزیونی درباره چگونگی تشرف به دین اسلام صحبت کرد.

وی با اشاره علاقه خود به دین مبین اسلام گفت: من از مسلمان بودن احساس غرور می‌کنم.
این تازه مسلمان ایرلندی افزود: من خود را تازه مسلمان نمی‌دانم بلکه خود را بیشتر بازگشته به دین اسلام می‌دانم. بازگشت به این معنی است که اگر قرآن را بخوانید درمی‌یابید که همه عمر مسلمان بوده‌اید، اما نمی‌دانستید.
شینید اوکانر سال گذشته به اسلام گروید و نام خود را به «شهاده صداقت» تغییر داد. خبر اسلام آوردن این خواننده مشهور در رسانه‌های جهان بازتاب زیادی داشت.

 به نقل از metro، شینید اوکانر خواننده ایرلندی که سال گذشته به دین اسلام گروید، در مصاحبه ای درباره این تجربه ارزشمند زندگی اش به صحبت پرداخته است.

این زن 52 ساله ایرلندی که سال گذشته مسلمان گردید، نام خود را به شهدا صداقت تغییر داد.

وی که در برنامه تلویزیونی لباس قرمزی پوشیده بود به رایان توبردی مجری برنامه گفت: واژه گرویدن به این معناست که وقتی قرآن را مطالعه می کنیم درخواهی یافت که تمام عمر یک مسلمان بوده ای و خودت این را نمی دانستی. این همان اتفاقی است که برای من رخ داد. من 52 سال دارم و در ایرلند بسیار متفاوتی از آنچه امروز وجود دارد بزرگ شده ام. ایرلند آن زمان کشور بسیار سرکوب شده ای از نظر مذهبی بود. همه بدبخت بودند و هیچ کس لذتی از جانب خداوند نصیبش نمی شد.

وی گفت که نسخ مذاهب مختلف را مطالعه می کرده است اما فکرش را هم نمی کرده که به یکی از این ادیان بپیوندد. من اسلام را برای آخر گذاشته بودم، زیرا سوءبرداشت های زیادی درباره این دین داشتم.

او در ادامه افزود: این یک شیوه تفکر است. شما می توانید مسلمان باشید بدون اینکه خودتان متوجه باشید مسلمان هستید. یک مسلمان تنها کسی است که باور دارد هیچ چیز در این دنیا به جز خداوند ارزش پرستش ندارد.

به همان شیوه ای که من مسیحیت را پذیرفته بود، اما چیزهایی بود که دوست نداشتم و با آن ها هم هویت نمی شدم اما این دفعه واقعا احساس کردم که خدایا! به مقصد رسیده ام!

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما