عبدالله سوئدی،
نوه تازه مسلمان پادشاه سوئد و سخنرانی در باره اسلام درحرم نبوی

عبدالله سوئدی، نوه بنیانگذار پادشاهی سوئد، از سوی تولیت مسجدالنبی(ص) برای سخنرانی پیرامون اسلام به زبان انگلیسی در این مسجد تعیین شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از وبگاه روزنامه اماراتی البیان، تولیت مسجد‌‌النبی (ص) در مدینه منوره، در اقدامی بی‌سابقه، عبدالله سوئدی، نوه پادشاه «گوستاو»، بنیانگذار پادشاهی سوئد را برای سخنرانی به زبان انگلیسی پیرامون دین اسلام در حرم نبوی تعیین کرد.

وی در سخنرانی خود که دانشجویان انگلیسی‌زبان را مخاطب قرار می‌دهد، به تبیین جایگاه مسجد‌النبی(ص) به‌عنوان قبله‌ نخست مسلمانان و جایی که اسلام از آن به سراسر جهان گسترش یافت نیز می‌پردازد.

اخبار رهیافتگان و مبلغین در سوئد را اینجا ببییند

بر اساس پایگاه خبری «اسکاندیناوی دیلی‌نیوز»، مدیریت مسجدالنبی (ص) در حال حاضر مشغول بررسی پروژه پیشنهادی آموزش به زبان سوئدی برای زائران و حجاج این کشور است. در صورت تأیید این نخستین بار است که در رواق‌های این مسجد، آموزه‌های اسلام به زبان سوئدی تدریس می شود.

عبدالله سوئدی، متولد استکهلم و عضو خانوده سلطنتی است. مادرش از نوادگان «گوستاو فاسا»، بنیانگذار پادشاهی سوئد و پدر بزرگ وی پرفسور تاریخ است که در کاخ سلطنتی در کنار پادشاه فعلی سوئد کار می‌کند. بزرگ شدن وی در خانواده‌ای  علاقه مند به فرهنگ، مطالعه و دانستن تمدن‌ها و ادیان مختلف و انگیزه وی به مطالعه تاریخ اسلام شد که در ماه رمضان سال ۱۳۸۱ منجر به مسلمان شدن او شد.

عبدالله سوئدی، پس از روی آوردن به اسلام، به تحصیل زبان عربی و علوم اسلامی سپس  به تحصیل فوق لیسانس و دکتری در دانشگاه اسلامی مدینه پرداخت. وی در زمینه نقد الحاد و غیردینداری متخصص شد و در همین راستا به سخنرانی در شهرهای مختلف پرداخت، قدرت تأثیر و استدلال بالای او باعث شد مردم زیادی از سوئد به اسلام روی آورند. علاوه بر این، مرکز «یقین» برای نقد الحاد و غیردینداری را تأسیس کرد که این مرکز دوره‌ها و سخنرانی‌هایی در زمینه نقد شبهات ضد اسلام برگزار می‌کند.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما