فردریک عمر کانوته
ساخت مسجد توسط بازیکن معروف فوتبال برای مردم مسلمان شهر سویا در اسپانیا

«فردریک عمر کانوته»، فوتبالیست مسلمان، که قبلاً در باشگاه‌هایی مانند تاتنهام، وست‌هام و سِویا بازی می‌کرد، قصد دارد مسجدی در شهر سِویا در جنوب اسپانیا بسازد.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از اسلام ۲۱؛ تصمیم کانوته، بازیکن معروف و بازنشسته فوتبال، برای ساخت مسجد در شهر سویا به سال ۲۰۰۷ برمی‌گردد؛ زمانی که ۷۰۰ هزار دلار به مسجد موقت شهر سویا کمک کرد تا به روی نمازگزاران بسته نشود.

کانوته که در سال ۲۰۰۷ فوتبالیست سال آفریقا شد، در این زمینه گفت: چند سال قبل به مسلمانان سویا کمک کردم تا مسجد موقت خود را حفظ کنند.

کانوته در پی درخواست مسلمانان شهر سویا، به خاطر اینکه پس از انقضای قرارداد، این مسجد فروخته می‌شد اقدام به خرید آن ملک کرد و بنیاد اسلامی سویا به عنوان مرکزی برای عبادت مسلمانان در این شهر باقی ماند.

اخیراً به علت رشد جمعیت مسلمان در سویا، مسلمانان این شهر می‌خواهند مسجد بزرگ‌تری بسازند که بار دیگر کانوته در این زمینه برای کمک اعلام آمادگی کرده و کمپینی را برای این امر تشکیل داده است.

کانوته کمپین Kanoute۴SevilleMosque# را در ماه مارس سال جاری با هدف جمع‌آوری ۳۵۰ هزار دلار برای کمک به ساخت یک مسجد سه طبقه آغاز کرده است.

منبع: ایکنا

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما