تاریخ انتشار :

کوبا

افزایش شمار زنان تازه مسلمان در کوبا

کوبا مجمع‌الجزایری در حوزه دریای کارائیب است که طی سال‌های اخیر گرایش روزافزونی در بین زنان این کشور به دین اسلام مشاهده می‌شود.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از پایگاه خبری «روسیا الیوم»؛ هر روز امکان دارد تعداد بیشتری از زنان محجبه در خیابان‌های قدیمی شهر «هاوانا»، پایتخت کوبا، دیده شوند؛ این زنان گردشگر نیستند بلکه زنان مسلمان کوبایی هستند که روزبه‌روز تعدادشان افزایش می‌یابد.

رطوبت هوا در این کشور حوزه دریای کارائیب یا مشکلات به‌ دست آوردن غذای حلال یا وجود تنها یک مسجد در سراسر این کشور برای مسلمانان، نتوانسته است مانع مسلمان شدن زنان این کشور شود و زنان کوبایی گمشده خود را در دین اسلام یافته‌اند.

بسیاری از زنان کوبایی که به دین اسلام گرویده‌اند، دلایل مختلفی برای مسلمان شدن خود داشته‌اند که می‌توان به گرایش معنوی به مسائل دینی یا ارتباط با یک دوست مسلمان اشاره کرد.

«مریم کامیگو»، روزنامه‌نگار ۲۷ ساله کوبایی، هفت سال پیش مسلمان شد. وی می‌گوید: شمار زنان کوبایی، به‌ ویژه دختران و زنان جوانی که به اسلام روی می‌آورند، در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته‌است.

مریم مشارکت خوبی در جامعه اسلامی محلی این کشور دارد و در حال آموختن زبان عربی و قرآن در مسجد هاواناست.

«ایزاورا آرگودین»، زن ۳۵ ساله کوبایی، نیز درباره مشکلات مسلمان شدنش بیان کرد: من به‌ عنوان یک زن مسلمان کوبایی به دلیل اینکه دین اسلام در این کشور کمتر شناخته شده بود، دشواری‌های بسیاری را متحمل شدم.

در همین راستا، اتحادیه اسلامی کوبا در آماری اعلام کرد که شمار مسلمانان در این کشور به بیش از ۶ هزار نفر می‌رسد که هزار و ۲۰۰ نفر از آنان را زنان تشکیل می‌دهند.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار