موسسه فرهنگی الکوثر در شهر لاهه هلند
برگزاری عید الله اکبر«غدیرخم»

شیعیان هلند و سوئد جشن باشکوهی را به مناسبت سالروز عید الله اکبر«غدیرخم» برگزار می کنند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از iraaqi، با نزدیک شدن به عید الله اکبر «عید غدیرخم»، موسسه فرهنگی الکوثر در شهر لاهه هلند در بیانیه ای با تبریک به مقام صاحب عصر(عجل الله تعالی فرجه شریف) و دوستداران اهل بیت (علیهم السلام)، اعلام کرد: این موسسه فرهنگی با همکاری کمیته بانوان در این موسسه جشن باشکوهی را به مناسبت عید غدیر خم ساعت 19 شنبه ( 26 مرداد) برگزار می کند.

در این مراسم باشکوه شیخ «ابوطه التمیمی» درباره روز عید غدیر خم و شخصیت حضرت علی(علیه السلام) و انتصاب ایشان به عنوان جانشین رسول اکرم(صلی الله علیه و آله وسلم) و امامت شان سخنرانی می کند.

سید«یوسف الحلو» مداح اهل بیت(علیهم السلام) به مناسبت این روز به مدیحه سرایی اقدام می کند.

در همین حال، موسسه امام منتظر(عج) درمالمو سوئد نیز به مناسبت سالروز عید عظیم غدیر خم جشن باشکوهی سالیانه خود را به همین مناسبت ساعت 19 روز یکشنبه( 27 مرداد) برگزار می کند.

این موسسه برنامه های ویژه ای را از جمله سخنرانی درباره مناقب و فضایل امام متقین علی بن ابی طالب(علیه السلام) و روز غید خم، مدیحه سرایی و برنامه های دیگری را برگزار می کند.

پیامبر اکرم (ص) روز 18 ذی الحجه سال 10 هجری پس از ادای مناسک حج هنگام ترک مکه و حرکت به سمت مکه مکرمه در منطقه غدیر خم، امام علی(علیه السلام) را به عنوان ولی و وصی پس از خود برگزید  و سه بار این جمله را که «هرکس من مولای اویم، علی مولای اوست» تکرار کرد  و خطاب به مردم حاضر فرمود که حاضران این پیام را به غایبان برسانند. به همین دلیل این روز ، روز عید «غدیر خم» نامیده شد.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما