امریکا
برگزاری نماز عید قربان مسلمانان نیوجرسی ونیویورک در ورزشگاه

مسلمانان آمریکا برای نخستین بار نماز عید قربان را در منطقه نیویورک و نیوجرسی در ورزشگاه بزرگ «جاینتز» برگزار می کنند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از القدس العربی، پس از مذاکرات طولانی از سال 2011 میلادی، مدیریت ورزشگاه «جاینتز» با اجازه به مسلمانان برای برپایی نماز عید قربان در این ورزشگاه بزرگ که به متلایف تغییر نام داد، اما نام اصلی خود را حفظ کرده ، موافقت کرده است.

تیم فوتبال جاینتز، مسابقات خود در این ورزشگاه که 82 هزار و 500 تماشاچی گنجایش دارد و مسابقات قهرمانی فوتبال آمریکا برپا می شود، برگزار می کند.

کمیته عید متعلق به تعدادی از مساجد در نیوجرسی با مدیریت این ورزشگاه مذاکره کردند تا برای نخستین بار به این توافق دست یافتند که مسلمانان نماز عید قربان را در این ورزشگاه ادا کنند.

«شیخ محمد قطنانی» امام جماعت مسجد منطقه باسک و بزرگترین مسجد شمال نیوجرسی به القدس العربی، گفت: نزدیک به 40 باب مسجد در شمال نیوجرسی و برخی از مساجد منطقه نیویورک توافق کردند تا درهای خود را روز یکشنبه (فردا 20 مرداد) بنندند و از نمازگزاران خواستند تا برای نماز عید در ورزشگاه جاینتز ( متلایف) شرکت کنند.

القطنانی ادامه داد: ما پیش بینی می کنیم که تعداد نمازگزاران ببین 25 تا 30 هزار نماز گزار باشد.

وی افزود: این یک سابقه است، ما می خواهیم دو پیام را برسانیم، ابتدا می خواهیم که بر اتحاد اقلیت مسلمان در این کشور تاکید کنیم و ما یک اقلیت واحدیم. دوم می خواهیم که ثابت کنیم که اقلیت مسلمان از پدیده تنوع  در جامعه آمریکایی تقدیر می کند و احترام می گذارد، ما در مذاهب و اعتقاداتمان متفاوتیم، روح مدارا، پذیرش دیگران، احترام به قانون، مشارکت موثر در زندگی سیاسی و اجتماعی، یک متبع قوی در جامعه آمریکاست.

این امام جماعت مسجد منطقه باسک، درباره تدابیر امنیتی برای این گردهمایی بزرگ نمازگزاران، گفت: مدیریت این ورزشگاه، نگهبانان ویژه خود را در همه ورودی های این ورزشگاه بزرگ مستقر خواهد کرد. علاوه براین، شمار زیادی از داوطلبان با دستگاه امنیتی همکاری می کنند تا این نماز برپا شود و مراسم عید در فضایی از شادی و محبت برگزار می شود.

منبع: شبستان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: