شب شهادت جوادالائمه در مشهد
مسلمان شدن جوان ژاپنی در حرم امام رضا علیه السلام

در شب شهادت جوادالائمه(ع)، یک جوان از کشور ژاپن، پس از تحقیقات فراوان تحت‌تأثیر این مکان مقدس قرار گرفت و مسلمان شد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  جوان 21 ساله ژاپنی که نام مستعار حسین را برای خود برگزیده در حاشیه این مراسم گفت: 4 ماه است که به دعوت از جامعه المصطفی العالمیه و برای انجام پایان‌نامه به‌همراه گروهی از تاریخ‌شناسان شهر توکیو به کشور ایران سفر کردیم.

این جوان تازه مسلمان افزود: در ابتدا برای مطالعه و تحقیق در یک دوره فشرده به یادگیری زبان فارسی پرداختیم و در کنار آن دروس اسلامی و معماری اسلامی به ما آموزش داده شد.

وی ادامه داد: در نخستین بازدیدی که از شهر مشهد و حرم مطهر داشتم بسیار به این مکان علاقه‌مند شدم و مجذوب عظمت و معماری این مجموعه روحانی شدم و در نگاه نخست این مکان را به لحاظ معماری شگفت‌انگیز و زیبا دیدم.

حسین اضافه کرد: پس از اتمام کار و بازگشت اعضای گروه به ژاپن، تصمیم گرفتم بیشتر در این شهر بمانم و راجع به این دین مطالعه کنم، امروز که قصد بازگشت به کشور خود را داشتم پس از مصاحبه با کارشناسان حرم مطهر تصمیم گرفتم مسلمان شوم و دین اسلام را برگزینم.

این جوان تازه مسلمان ادامه داد: حرم مطهر رضوی یکی از مهم‌ترین اماکن مذهبی و فرهنگی جهان تشیع به‌شمار می‌آید و از جایگاه ویژه و ممتازی برخوردار است، این مکان تلفیقی از معماری و هنر اسلامی است که معنویت آن ذهن و قلب هر انسانی را به سوی خداوند می‌کشاند.

جوان ژاپنی-شب شهادت جوادالائمه-تازه مسلمان

جوان ژاپنی-شب شهادت جوادالائمه-تازه مسلمان

منبع:آستان نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما