تاریخ انتشار :

به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س)

خاطرات تبلیغی همسر یک مبلغ

مراسم رونمایی و خوانش کتاب «زن آقا» که خاطراتی از همراهی همسر یک مبلغ در ایام تبلیغی است، در مشهد برگزار شد

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) مراسم خوانش کتاب «زن آقا» به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) با حضور زهرا کاردانی، نویسنده کتاب، سید حمید موسوی مدیرکل اجتماعی، فرشته سلجوقی مدیرکل امور بانوان وخانواده استانداری خراسان رضوی، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از مسئولان، به همت اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در مشهد برگزار شد.

زهرا کاردانی نویسنده کتاب «زن آقا»، در این مراسم به بیان نکاتی در خصوص نگارش این کتاب پرداخت و با اشاره به نگارش داستان کوتاه در سال های گذشته، گفت: از مدت ها قبل نسبت به ثبت خاطرات و نوشتن داستان کوتاه اقدام کرده بودم و در اولین سفر تبلیغی که به همراه همسرم به یکی از روستاهای استان فارس رفته بودیم نیز این خاطره نویسی و ثبت تجربیات خود از این سفر یک ماهه را ادامه دادم.

وی افزود: در ادامه و بعد از مطالعه مطالب و خاطرات نوشته شده از این سفر توسط مرتضی سرهنگی از پیشکسوتان عرصه داستان نویسی و ثبت ادبیات شفاهی کشور نسبت به ثبت این مطالب به صورت کتاب ترغیب شدم و حاصل این روزنوشته ها و تجربیات ما در سفر یک ماهه تبلیغی کتاب “زن آقا” بود.

پیام های نهفته در کتاب “زن آقا”

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی در جلسه خوانش کتاب «زن آقا» ضمن تبریک هفته ازدواج اسلامی و سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: یکی از برنامه های  اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و تاثیر گذاری بر سبک زندگی مردم، افزایش مهارتهای زندگی و ایجاد انس و الفت بین زوجین، والدین و فرزندان  برگزاری جلسات خوانش و معرفی کتاب است.

وی ادامه داد: امروز نیز یکی از کتاب هایی که با توجه به مناسبت فرخنده ایام ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) مد نظر قرار گرفت و نمونه ای از زندگی زوج همراه و موفق و بر مبنای زندگی اسلامی است، توسط نویسنده معرفی و خوانش می شود.

حجت الاسلام سبزیان خاطر نشان کرد: کتاب «زن آقا» خاطرات همسر یک طلبه و روحانی مبلغ  است که با شوهر خود در این سفر تبلیغی همراه می شود و با ثبت خاطرات و تجربیات خود از این سفر، زمینه خلق اثری هنری و مکتوب به نام کتاب «زن آقا» را فراهم می کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به پیام هایی که در این اثر مکتوب نهفته است، گفت: همراهی و آشنایی همسران با مشکلات فضای کاری، نتایج و تاثیرات فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و اهمیت ثبت خاطرات و روزنوشته ها از جمله پیام هایی است که در این کتاب  مشاهده می شود.

حجت الاسلام سبزیان با اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری ادامه داد: بعد از صدور این بیانیه اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با شعار «ما گام دوم انقلاب را با کتاب بر می داریم» در این مسیر گام برداشته است و جلسات خوانش کتاب نیز درهمین راستا برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، افق  آینده انقلاب اسلامی را روشن عنوان و ابراز کرد: قطعا برای رسیدن به این افق روشن نظام مقدس جمهوری اسلامی به کتاب و کتابخوانی و عنصر دانایی نیازمند هستیم.

وی، حضور خانواده شهید مدافع حرم شهید حجت الاسلام میرزا محمود تقی پور را در جلسه خوانش کتاب «زن آقا» مایه تبرک و تیمن جلسه دانست و ادامه داد: فعالیت ها و سیره و منش روحانی مدافع حرم شهید حجت الاسلام محمود تقی پور و همراهی همسر وی نیز در برنامه های فرهنگی و تبلیغی نمونه ای از تمسک به زندگی مشترک امیرمومنان(ع) و حضرت زهرا(س) است.

تقدیر از خانواده شهید مدافع حرم شهید

برپایه این گزارش، در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم شهید حجت الاسلام محمود تقی پور و همچنین زهرا کاردانی نویسنده کتاب «زن آقا» تقدیر شد و برگزاری مراسم جشن امضا و امضای لوح یادبود مراسم خوانش و معرفی کتاب «زن آقا» پایان بخش این مراسم بود.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار