توکیو،
توزیع غذای حلال وبرنامه های ویژه برای مسلمانان توسط رستوران ژاپنی

رستوران ژاپنی در شهر توکیو، قرار است همزمان با المپیک تابستانی ۲۰۲۰، برگزار کننده جشنواره غذای حلال با حضور هزاران ورزشکار و گردشگر مسلمان از کشورهای مختلف باشد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از Sports Inquirer ، در آماده سازی برای المپیک ۲۰۲۰، یک رستوران ژاپنی در توکیو برگزار کننده نشست «غذای حلال» برای تسهیل کار هزاران ورزشکار و گردشگر مسلمان در بزرگترین رویداد ورزشی جهانی می باشد.

یاساکی تاکیدا ۴۲ ساله نماینده رستوران گرن –ایت جینزا گفت: امیدوارم مردم سرتاسر جهان هنگامی که در ژاپن حضور دارند، بدون نگرانی از غذاهایشان لذت ببرند.

این رویداد که تا ۴ آگوست ادامه خواهد داشت، برخی غذاها با گواهینامه حلال از جمله سینه مرغ و نودل های داغ با موادی از سس سویا به مشتریان ارائه خواهد شد.

گفتنی است المپیک تابستانی سال آینده از ۲۴ جولای تا ۹ آگوست ۲۰۲۰ میلادی ادامه داشته و شرکت کنندگانی از ۵۰ کشور مسلمان و صدها ورزشکار مسلمان نیز از کشورهای دیگر حضور خواهند داشت.

از نظر تاریخی نخستین مسلمانان در ژاپن در کارهای هنری ابن خردادبه ، دیده می شوند. در سال ۲۰۱۰، مرکز تحقیقات پیو تخمین زده که مسلمانان ژاپن ۱۸۵ هزار نفر هستند. در کل ۵۵٫۸% مردم ژاپن به شینتو عقیده دارند درحالی که ۳۴٫۹% آنان به بودایسم گرایش دارند.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما