تاریخ انتشار :

یووان شانکار

موسیقیدان هندی چگونه مسلمان شد

یووان شانکار راجا موزیسین مشهور اهل هندوستان بالاخره سکوت خود را شکست و در مورد گرویدن خود به اسلام توضیحاتی داد. وی بالاخره توضیح داده است که چطور شد به دین اسلام که سریعترین رشد را در میان ادیان توحیدی دارد، گرویده است.

یووان شانکار راجا

رهیافتگان به نقل از شفقنا : چند ماهی از زمانی که موسیقیدان جوان و مشهور هندی اعلام کرد به اسلام گرویده می گذرد. موزیسین مشهور اهل هندوستان بالاخره سکوت خود را شکست و در مورد گرویدن خود به اسلام توضیحاتی داد. وی بالاخره توضیح داده است که چطور شد به دین اسلام که سریعترین رشد را در میان ادیان توحیدی دارد، گرویده است.

به گزارش پایگاه خبری onislam، راجا می گوید پدرش یک هندوی بسیار متعصب و افراطی بوده و حتی وقتی یک لیوان در خانه می شکسته فورا عالم هندو را خبر می کرده است. او می گوید والدین من هر دو سنتی بودند اما من از همان زمان کودکی، یک جا می نشستم و با خود فکر می کردم که یک قدرت مافوق انسانی و طبیعی وجود دارد که همه چیز را هدایت می کند؛ چطور یک خداوند می تواند به هر فرمی درآید؟

Yuvan-Shankar-Raja-Live-In-Concert-یووان شانکار راجا

درحالی که راجا در چنین خانواده متعصب هندویی بزرگ شد هیچگاه فکر مسلمان شدن نیز به ذهن او خطور نکرد، تا اینکه مادرش در سال ۲۰۱۲ ناگهان فوت کرد.

راجا می گوید وقتی مادرم از دنیا رفت با خودم گفتم خب او چندین سال در این دنیا زندگی کرده، پس حالا کجا رفته ؟ چه بر سر او و روح او می آید؟ او در کجا به سر می برد و شرایطش چطور خواهد بود؟ در همین فکرها و خیالات بودم که نشانه واضحی از طرف خداوند برای من به زمین فرستاده شد؛ دوست مسلمانم از مکه برگشت و چون حال من را می دانست یک سجاده کوچک برای من آورد. او به من گفت اگر احساس دلتنگی و سنگینی می کنی در روز چند لحظه ای روی این سجاده بنشین.

راجا می گوید من تا چند ماه نتوانستم روی این سجاده بنشینم، اما یک روز تصمیم گرفتم از آن استفاده کنم؛ تا روی آن نشستم به گریه افتادم و از خداوند خواستم تا گناهان من را ببخشد. سپس تصمیم گرفتم قرآن را یاد بگیرم و آن را بخوانم. ترجمه قرآن را خواندم که بسیار روی من تاثیر گذاشت. کم کم قوانین اسلام و مقررات نیایش و نماز اسلامی را آموختم و بالاخره در ژانویه ۲۰۱۴ مسلمان شدم.

ماه مه گذشته نیز مونیکا بازیگر معروف هندی تصمیم گرفت مسلمان شود و برای همیشه بازیگری را کناری بگذارد. در ژانویه ۲۰۱۴ نیز راجا تصمیم گرفت مسلمان شود و نام خود را به رحمان تغییر دهد.

هندوستان۱۴۰ میلیون مسلمان دارد و اکثریت مردم آن هندومذهب هستند.

منبع: onislam

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار