تاریخ انتشار :

مالزی

طراحی اپلیکیشن قرآنی ویژه ناشنوایان

ناشنوایان در مالزی به زودی می توانند با استفاده از اپلیکیشن ویژه ای که بر روی تلفن های همراه نصب می شود ،قرائت قرآن را فرا بگیرند.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از «استریت تایم نیوز»،ناشنوایان در مالزی به زودی می توانند با استفاده از اپلیکیشن ویژه ای که بر روی تلفن های همراه نصب می شود ،قرائت قرآن را فرا بگیرند.

طراحی این اپلیکیشن بر اساس امضای تفاهم نامه ای میان دو سازمان اسلامی در مالزی انجام شده است.

دکتر «مجاد یوسف راوا» ،مسئول امور مذهبی در دفتر نخست وزیری مالزی که شاهد امضای این تفاهم نامه بود در این باره گفت: «راه اندازی این اپلیکیشن منافع بسیاری برای افرادی که در حس شنوایی توانایی ندارند به همراه دارد و می تواند آنها را با قرائت قرآن آشنا کند.»

وی تصریح کرد که طراحی این اپلیکیشن قرآنی در راستای سیاست های دولت است که بر برابری برای همه از جمله گروه های ناتوان به لحاظ جسمی،تاکید دارد.

این مقام مالزیایی همچنین گفت: «اگر چنین کاری انجام نشود این افراد فراموش می شوند و این بر خلاف سیاست های دلسوزانه دولت است.»

مجاهد تاکید کرد که اگر این طرح موفقیت آمیز باشد،اپلیکیشن قرآنی ویژه ناشنوایان را به کشورهای دیگر هم معرفی می کنیم.»

طراحی اپلیکشین آموزش قرآن،ویژه ناشنوایان یکی از طرح های دولت مالزی برای ترویج قرآن و آموزه های قرآنی برای همه گروه ها از جمله افرادی است که از معلولیت های جسمی برخوردار هستند.

به کفته مقامات مالزی،همه افراد فارغ از هر گونه وضعیت جسمی که دارند باید بتوانند با قرآن آشنا شوند و از قرائت ،حفظ،درک و فهم این کتاب آسمانی بهره مند شوند.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار