تاریخ انتشار :

زایرا وسیم هنرپیشه هندی

بازیگری به آهستگی من را از ایمان دور می‌کرد

یک هنرپیشه زن بالیوودی در هندوستان با انتشار اطلاعیه ای در فیس بوک اعلام کرده که قصد دارد صنعت سینما را ترک کند زیرا فضای بالیوود اعتقادات دینی او را به خطر می اندازد.

به گزارش رهیافته (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فایو‌پیلارز؛ «زایرا وسیم» بازیگر هندی که تا کنون چندین جایزه بازیگری در هند دریافت کرده است با انتشار پستی در صفحه فیس‌بوک، کناره گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد. زایرا واسم یک هنرپیشه زن بالیوودی در هندوستان گفته قصد دارد سینما را ترک کند، زیرا فضای صنعت سینما با اعتقادات و دین و ایمان او در تضاد بوده و رابطه او را با «خدا» به خطر انداخته است.

واسم در یک پیام طولانی در صفحه فیس بوکش نوشته است: ۵ سال پیش تصمیمی گرفتم که زندگی مرا برای همیشه تغییر داد. هنگامی که پا به بالیوود گذشتم، درها به روی محبوبیت برایم گشوده شد و به سرعت توجه عمومی را به خود جلب کردم و موفقیت زیادی کسب کرده و جوانان مرا الگو قرار می دادند. با این حال این چیزی نبود که من می خواستم. این بار ان‌شاءالله تصمیم بهتری می گیرم!

این هنرپیشه ۱۸ ساله نوشته می خواهد اعترافی بکند و گفته از هویتی که در این فضای کاری به دست آورده راضی نیست.

واسم نوشت: هرچند حمایت و تشویق زیادی کسب کردم، اما مرا به راه گمراهی کشاند و در سکوت و ناخودآگاه از ایمان دور شدم؛ زیرا در محیطی کار می کردم که دائم با ایمان من تداخل ایجاد می کرد و رابطه من را با مذهب تهدید می کرد.

گفته می شود زاریا با انتشار این بیانیه در فیس بوک حمایت های اینترنتی زیادی به ویژه از سوی علمای اسلامی و مفتیان دریافت کرده است.

گفتنی است این هنرپیشه از پدر و مادری مسلمان و کشمیری به دنیا آمده است. وی نخستین هنرپیشه هندی نیست که از فضای سینمای هند فاصله می گیرد. پیش از این در سال ۲۰۱۴ مونیکا یک هنرپیشه جوان هندی به اسلام گروید، مسلمان شد و صنعت فیلم و سینما را ترک کرد. در فوریه  ۲۰۱۴ نیز دو موسیقی دان هندو (ای آر رحمن و یووان شانکار راجا)  نیز به اسلام گرویدند.زایرا وسیم با اشاره به سختی مسیر دینداری به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرده که فرمودند زمانی خواهد آمد که حفظ دین مانند نگهداشتن ذغال گداخته در دست خواهد بود.

منبع: حوزه نیوز – ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار