تاریخ انتشار :

پایگاه ژاپنی «نیبون»

هر ماه حدود ۵ ژاپنی مسلمان می شوند

یک پایگاه ژاپنی در گزارشی اعلام کرد: هر ماه در ژاپن، پنج نفر به دین مبین اسلام می گروند و در توکیو یکی از مساجد بزرگ آسیا قرار گرفته است.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از العین، پایگاه ژاپنی «نیبون» با رصد وضعیت اسلام در ژاپن، اعلام کرد: از هر ۴ نفر در جهان یک نفر مسلمان است، برهمین اساس نسبت ژاپنی های مسلمان دستکم یک درصد از کل جهان است که این تعداد بسیار کم است.

این پایگاه در گزارش خود آورده است که نزدیک به یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان در جهان زندگی می کنند. این آمار دلیل مهمی بر جهانی بودن اسلام است. همچنین نزدیک به پنچ ژاپنی هرماه در مسجد جامع توکیو به دین مبین اسلام می گروند.

نیبون گزارش داد: مسجد جامع توکیو، یکی از بزرگترین مساجد در منطقه شرق آسیاست. مدیر این مسجد می گوید که تعداد کسانی که از منطقه جنوب شرق اسیا برای بازدید از این مسجد می آیند، درحال افزایش است.

این پایگاه به روایت قصه ژاپنی «شیمویاما شیجیر» که پس از سفرش از آفریقا مسلمان شده است، می پردازد و گزارش می دهد که تجربه اش در آفریقا نقطه آغازین و تحول امروز وی بوده است.

شیمویاما شیجیرو در گفتگو با نیبون، می گوید: به مدت یکسال در روستای در اطراف رود نیل در آفریقا زندگی کرده است، ساکنان این روستا مسلمان بودند و استقبال گرمی می کرد و بیشتر آنها بر میزبانی از وی در منازلشان اصرار می کردند. آن زمان بود که با خود اندیشید که اسلام دین شگفت انگیز و فوق العاده ای است.

وی ادامه می دهد که در ابتدا به وجود خدا ایمان نداشته است، اما پس از مسلمان شدن، به طور کلی تغییر کرد و به فردی از جامعه اسلامی تبدیل شد.

وی می گوید: هنگامی که نمازگزاران را در یک صف واحد درحال نماز می بیند که هیچ تفاوتی بین آنها سیاه، سفید یا زرد نیست، احساس خوبی نسبت به اسلام دارد.

شیجیرو می گوید: باید از همه ابزارهای موجود به منظور رساندن پیام اسلام به ژاپنی ها استفاده کرد، حتی با ابزار بسیار ساده مانند معرفی غذا و طبخ اسلامی و عربی.

منبع: شبستان

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار