تاریخ انتشار :

سازمان جهانی گردشگری

مقصد دوسوم گردشگران در سال ۲۰۲۰ اماکن مذهبی و دینی

سازمان جهانی گردشگری با اشاره به آمار جهانگردان در سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد که از این میان ۸۰۰ میلیون نفر مقصدشان اماکن دینی و مذهبی خواهد بود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) سازمان جهانی گردشگری آمار جهانگردان در سال ۲۰۲۰ میلادی در جهان را حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر اعلام کرده است که از این میان ۸۰۰ میلیون نفر مقصدشان اماکن دینی و مذهبی خواهد بود.

این سازمان همچنین ۳۰۰ اثر و مکان تاریخی اسلامی و مسیحی در لبنان را در فهرست اماکن قابل بازدید از سوی جهانگردان مذهبی و فرهنگی اعلام کرده است.

رایزنی فرهنگی ایران در لبنان با اعلام این خبر آورده است: با توجه به این که لبنان کشوری است که همزیستی ادیان در آن شناخته شده و نظر به تنوع دینی و داشتن مناظر طبیعی و سیاحتی و داشتن پتانسیل گردشگری در این کشور، این کشور با همکاری سازمان ملل و بانک جهانی در چارچوب برنامه توسعه‌ای خود، اجرای طرح توسعه گردشگری فرهنگی ـ دینی را دنبال می‌کند.

لبنان آثار تاریخی دینی زیادی را در خود جای داده و سعد حریری، نخست‌‌وزیر لبنان با پیگیری این طرح امیدوار است با عملیاتی‌شدن آن فرصت‌های شغلی بیشتری برای جوانان این کشور ایجاد و باعث رشد و توسعه اقتصادی لبنان شود.

این طرح سبب خواهد شد لبنان روی نقشه گردشگری مذهبی جهان قرار گیرد و کارشناسانی از ایتالیا نیز در اجرای آن همکاری خواهند داشت.

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار