کُمیک استریپ
پی نمای شهادت محسن حججی + تصاویر

این داستان مصور ۸ صفحه‌ای، طی ۳ ماه توسط با استفاده از ظرفیت نیروهای انقلابی، تولید شده و قرار است به ۳۰ زبان زنده دنیا ترجمه شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان )کُمیک استریپ (داستان مصور یا «پینما») مجموعه‌ای از نقاشی‌های دنباله‌دار است که ماجرایی را روایت می‌کند. این شیوه به شکل کنونی آن نخستین بار در اروپای قرن ۱۸ شکل گرفت و به صورت امروزی‌تری در قرن بیستم میلادی در آمریکا تبلور یافت و به فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی تبدیل شد.

تاریخچه داستان مصور به صورت امروزی، در ایران عمری کمتر از نیم‌قرن دارد و برخی تصویرگری سیروس راد از نبرد رستم و اسفندیار را در سال ۱۳۵۵ به عنوان نخستین کمیک‌استریپ ایرانی قلمداد می‌کنند که محصول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

کمیک‌ها معمولا از کاراکترهای قهرمان و ضدقهرمان تشکیل می‌شوند؛ قهرمانانی که با وجود قدرت زیاد ممکن است ضعف‌هایی هم داشته باشند، به همیت دلیل مخطاب می‌تواند با او احساس همذات‌پنداری کند.

همین موضوع، مؤسسه قرآنی آیه را بر این داشت تا ماجرای شهادت شهید قرآنی مدافع حرم محسن حججی را در قالب جهانی پینما (کمیک استریپ) به تصویر بکشد.

این داستان مصور ۸ صفحه‌ای، طی ۳ ماه توسط با استفاده از ظرفیت نیروهای انقلابی، تولید شده و قرار است به ۳۰ زبان زنده دنیا ترجمه شود. +

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: