شهر پترسون در ایالت نیوجرسی
سوگند نخستین افسرپلیس محجبه در شهر پترسون ایالت نیوجرسی آمریکا

سه افسر پلیس زن از جمله یک افسر پلیس مسلمان محجبه و فلسطینی تبار در سالن شهرداری شهر پترسون در ایالت نیوجرسی آمریکا برای نخستین بار سوگند یاد کردند.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) درحالی که مسئله حجاب هم اکنون در برخی کشورهای اروپایی و کانادا به یک نگرانی در مسلمانان تبدیل شده، نخستین افسرپلیس محجبه در شهر پترسون در ایالت نیوجرسی آمریکا سوگند یاد کرد.

گفته می شود نیروی پلیس شهر پترسون با معرفی سه افسر پلیس زن از جمله یک افسر زن فلسطینی- آمریکایی تبار برای نخستین بار، خبرساز شد.

اندرو سیک شهردار درحالی که در مراسم سوگند این افسران شرکت می کرد گفت: آن ها از مرزها گذشته اند. حالا جوانان و نسل جدید مردم ما در خیابان ها و مدارس می توانند به آن ها نگاه کنند و انگیزه بگیرند تا روزی به پای آن ها برسند.

این سه افسر زن پلیس روز سه شنبه در سالن شهردداری پترسون سوگند یاد کرده و رسما وارد اداره پلیس شدند. آن ها در یک کلاس ۶ نفره فارغ التحصیل شده و پس ازیک برنامه ۶ ماه به اداره پلیس وارد شدند. سرین تمیمی ۲۲ ساله زمانی که کمتر از ۱ سال داشته به آمریکا آمده و اکنون یک افسر فلسطینی تبار در نیروی پلیس آمریکا محسوب می شود و نخستین کسی است که حجاب اسلامی به سر دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که زنان مسلمان جوان دیگر نیز رویاهای او را دنبال کنند و گفت: من می خواهم در خدمت جامعه باشم و آن ها بتوانند به من اتکاء کنند و همگی بدانند اگر چیزی نیاز دارند می توانند از من بخواهند.

تمیمی که خانواده اش در جمع تماشاگران او را تشویق می کردند گفت: من می خواهم به آن ها نشان دهم که ما آن چیزی که رسانه ها از ما به تصویر درآورده اند نیستیم. ما مردمی صمیمی هستیم، به کاری که می کنیم و جامعه ای که در آن زندگی می کنیم عشق می ورزیم.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما