تاریخ انتشار :

کمیسیون مساجد فیلیپین

ساخت مسجد اعظم برای مسلمانان منطقه ویسایاس فیلیپین

کمیسیون ملی مسلمانان فیلیپین در جزایر ویسایاس ابراز امیدواری کرد به زودی یک مسجد اعظم برای جمعیت رو به رشد مسلمانان در این منطقه ساخته شود.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان) به نقل از cebudailynews، کمیسیون ملی مسلمانان فیلیپین ابراز امیدواری کرد که با توجه به جمعیت رو به رشد مسلمانان در منطقه ویسایاس، به زودی یک مسجد اعظم در اینجا ساخته شود.

سرپرست این کمیسیون گفت: با حداقل ۵ مسجد و مرکز اسلامی و بیش از ۵۰ هزار ساکنین مسلمان در جزیره سیبو، یک مسجد اعظم می تواند کمک شایانی به حفظ مرکزیت دین بکند.

این مقام اسلامی در جشنی که به مناسبت عید فطر در پایان ماه مبارک رمضان برگزار شده بود در جمع مسلمانان خاطرنشان کرد: یک مسجد اعظم در خدمت پیروان و مومنان خواهد بود. این مسجد مسلمانان کمک خواهد کرد که همدیگر را بهتر درک کرده و صلح و امنیت برقرار شود. همانطور که اسلام دین صلح است.

وی افزود: مسجد اعظم جامعه اسلامی را در رابطه با دین شان قدرتمند ساخته و امامان جماعت بهتری را تعلیم داده و مکانی خواهد بود که در آنجا بحث های دینی برگزار می شوند.

به گفته او هرچند چالش هایی از نظر اقتصادی در پیش است، ابراز امیدواری کرد که اعضای جامعه اسلامی با همدیگر همکاری داشته و کمک های مالی برای ساخته شدن یک مسجد جامع را تقبل کنند.

در جلسه کمیسیون مساجد فیلیپین، به وضعیت تبعیض آمیز علیه مسلمانان و اینکه با آن ها مانند شهروند درجه دو برخورد می شود، رسیدگی شد.

لازم به ذکر است ویسایاس و نیز ویسایا نام یکی از سه گروه جزیره اصلی کشور فیلیپین است. لوزون و میندانائو دو گروه بزرگ دیگر از جزایر این کشور را تشکیلی می‌دهند.

جزایر ویسایاس در بخش مرکزی این کشور قرار گرفته‌اند و نامگذاری این گروه به علت احاطه شدن در میان دریای ویسایا است.

منبع: حوزه نیوز

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار