مقابله با اسلام هراسی
کمپین «چالش حجاب در رمضان»

زنان غیرمسلمان زیادی از کشورهای مختلف از ابتدای ماه رمضان به کمپین «چالش حجاب در رمضان» پیوسته‌اند و برای مقابله با اسلام‌هراسی حجاب بر سر کرده‌اند.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از آناتولی؛ هزاران نفر از زنان سراسر جهان طی ماه رمضان برای مقابله با اسلا‌م‌هراسی و دیدگاه‌‌های منفی در مورد حجاب با پوشش و حجاب در جامعه ظاهر شده‌اند.

نظمه خان، زن مسلمان آمریکایی، که روز جهانی حجاب را بنیان نهاده است، در این زمینه گفت: زنان در بلاروس، برزیل، کانادا، آلمان، مالزی، نیوزیلند، انگلیس و آمریکا برای دومین سال متوالی در کمپین «چالش حجاب در رمضان» شرکت کردند.

وی گفت: در این کمپین با دعوت از زنان ادیان مختلف به پوشیدن حجاب، تلاش شد زمینه برای افزایش آگاهی درباره حجاب و مقابله با تصورات نادرست درباره آن فراهم شود.

 

نظمه خان افزود: عده‌ای از زنان شرکت‌کننده در چالش حجاب در ماه رمضان علاوه بر اینکه تشویق شدند که حجاب را رعایت کنند، قدم فراتر نهادند و تصمیم گرفتند که ماه رمضان را روزه بگیرند.

سانیا رخسار ظاهرالدین، یکی از زنان مسلمان هندی، در این باره گفت: در جهانی که اسلام‌هراسی حاکم است، این کمپین به ما کمک می‌کند که اعتمادبه‌نفس داشته باشیم.

روز جهانی حجاب نخستین‌ بار در اول فوریه (۱۲ بهمن) سال ۲۰۱۳ به پیشنهاد نظمه خان برگزار شد و در آن زنان سایر ادیان برای پوشش حجاب در حمایت از زنان مسلمان تشویق می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما