سمیه منظور خان شاعر مسلمان انگلیسی
مبارزه با اسلام هراسی با سرودن شعر توسط بانوی مسلمان

یک شاعر زن مسلمان انگلیسی در نشستی در دانشگاه لندن، شعری با عنوان «بریتانیا بسم الله است» را خوانده و اسلام هراسی و مشکلات مسلمانان را به چالش کشید.

به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)شعر اجرا شده توسط شاعر مسلمان انگلیسی در نشستی به میزبانی بنیاد رانی مد و موسسه تحقیقات تاریخی در دانشگاه لندن، تحسین زیادی را در پی داشته و واکنش های متنوعی در بر داشته است.

سمیه منظور خان یک شاعر، مربی و سخنران که در شبکه های اجتماعی با نام مستعار «حجاب پوش تیره پوست» شناخته می شود در باره شعر خود گفت: وقتی که از من خواسته شد درباره برنامه درسی شستشوی مغزی سفید پوستان در مدارس و دانشگاه های  بریتانیا صحبت کنم، تصمیم گرفتم این شعر را بخوانم.

این شعر که برای ایجاد همگامی باورهای اسلامی و ارزش های ملیتی بریتانیا سروده شده، «بریتانیا بسم الله است» نام دارد. و با وجود اینکه برخی نظرات نژادپرستانه و اسلام هراسی را در برداشته اما در مقابل، تحسین مسلمانان انگلستان را نیز برانگیخته است.

وی که فارغ التحصیل دانشگاه کمبریج از بردفورد می باشد رابطه پیچیده و بغرنج برای یک زن مسلمان بریتانیایی بودن را ابراز کرده و کم کاری های دولت را برای مبارزه اسلام هراسی و همچنین وقایع تلخی چون آتش سوزی در برج گرینفیل را به چالش می کشد.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما