تاریخ انتشار :

شهر «دوسلدورف» آلمان

آموزش مسائل اسلامی در مهدکودک کلیسای انجیلی

کشیش کلیسای انجیلی در شهر «دوسلدورف» آلمان پروژه‌ای را پایه‌گذاری کرده است که براساس آن، به کودکان یک مهدکودک انجیلی، آموزش‌های اسلامی ارائه می‌شود.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)در این پروژه یک امام جماعت مسلمان مسائل دینی اسلام را برای کودکان مهدکودک انجیلی در دوسلدورف توضیح می‌دهد.

بنا به اعلام رایزنی فرهنگی ایران در آلمان، هدف پروژه این است که درباره آداب اسلام برای کودکان صحبت شود و همچنین آنها را با جشن‌های متعلق به مسلمانان مانند جشن‌های مربوط به ماه مبارک رمضان آشنا کنند. آن طور که مسئولان کلیسای انجیلی می‌گویند در جلساتی که با حضور امام جماعت مسلمان برگزار می‌شود، حتی درباره موضوعاتی مانند پوشیدن روسری نیز آزادانه صحبت خواهد شد. امام جماعت در ماه آوریل و در آستانه ماه رمضان برای اولین‌بار از مهد‌کودک بازدید خواهد کرد.

نمایندگان دو کلیسای بزرگ در دوسلدورف اعلام کرده‌اند که مسلمانان «دیاکونی» و حومه «دوسلدورف» قصد دارند در دوره‌های آموزشی بر شباهت‌های میان پروتستان و مذاهب اسلامی تأکید کنند.

تاکنون کودکان به صورت منظم تحت آموزش یک کشیش قرار داشته‌اند، اما از آنجا که تعدادی از کودکان در مهدکودک انجیلی دوسلدورف از خانواده‌های مسلمان هستند، قرار است به زودی ملاقات امام با کودکان نیز در برنامه کار مهدکودک قرار گیرد.

این پروژه را کشیش کلیسای انجیلی پایه‌گذاری کرده است. او معتقد است که کودکان با شناختن مبانی ادیان مختلف می‌توانند زندگی مسالمت‌آمیز در کنار یکدیگر را بهتر بیاموزند. از نگاه کشیش این مسئله برای آینده آلمان اهمیت زیادی دارد.

منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :

آخرین اخبار