ایالت کانزاس امریکا
طرح ساخت تاسیسات دینی چندمنظوره در شهر اوورلند پارک

مرکز اسلامی چندمنظوره دارای سالن اجتماعات، نمازخانه، کلاس های آموزشی و مهدکودک قرار است در شهر اوورلند پارک در ایالت کانزاس آمریکا ساخته شود.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)به نقل از kansascity، طرح ساخت تاسیسات دینی چندمنظوره در شهر اوورلند پارک واقع در ایالت کانزاس آمریکا روز دوشنبه در هیئت مدیره برنامه زیری این شهر به طور اولیه به تصویب رسید.

درحالی که برخی ساکنین محلی درخواست نامه ای برای به تاخیر انداختن یا عدم تصویب طرح فرستاده بودند، این پروژه دینی چند منظوره در نهایت به اتفاق آراء به تصویب رسیده و برای تصویب نهایی به شورای شهرداری فرستاده شد.

 این مرکز قرار است شامل یک مسجد، یک مدرسه برای ۲۷۰ دانش آموز کلاس هشتمی و یک مهدکودک برای ۱۱۰ کودک و نونهال باشد. یک سالن ضیافت خصوصی نیز در نزدیکی این مسجد برای جشن ها و اعیاد اسلامی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مرکز پیشنهادی توسط دو سازمان «مرکز اسلامی کانزاس» و «جامعه مسلمانان آمریکایی کانزاس» ساخته می شود.

در سال ۲۰۰۷ ، قرار بود یک کلیسا با وسعت ۸۲ هزار مترمربع متعلق به کمبریج در این مکان ساخته شود که طرح آن هرگز به انجام نرسید. طرح ساخت مرکز اسلامی ویژگی های مشابهی به کلیسا دارد که شامل یه ساختمان دارای سالن ورزش، دفاتر، غذاخوری و نمازخانه است.

منبع: حوزه نیوز

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

لطفا دیدگاه خودتون رو بیان کنید: