تاریخ انتشار :

استرالیا

معرفی حجاب اسلامی توسط مدل محجبه مسلمان در جشنواره مد ملبورن

دختر محجبه مسلمان که نخستین مدل محجبه در استرالیا به شمار می‌رود، امسال در جشنواره مد ملبورن توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

 به گزارش رهیافتگان (پایگاه جامع مبلغین و تازه مسلمانان)  به نقل از اس‌بی‌سی‌نیوز؛ «حنان ابراهیم» مدل محجبه مسلمان که به تازگی کار خود را در این زمینه آغاز کرده، امسال در جشنواره مد ملبورن توجه‌ها را به خود جلب کرده است.

وی می‌گوید: هدف من این است که راه‌ تازه‌ای را برای زنان مسلمان باز کنم. استرالیا به چند فرهنگی بودن شناخته می‌شود؛ اما این امر در صنعت مد به چشم نمی‌خورد. من امیدوارم بتوانم تصورات نادرست را از بین ببرم.
این دختر ۲۵ ساله که اصالتا سومالیایی است پیش از این برای طراحان مطرح لباس کار کرده و به عنوان یک زن مسلمان، با چالش‌های فرهنگی نیز روبرو بوده است.
وی می‌گوید: اسلام‌هراسی رو به افزایش است؛ گاهی پوشیدن حجاب مشکلاتی برای من ایجاد می‌کرد و تصویری منفی از زنان محجبه در رسانه‌ها وجود داشت.
وی افزود: اسلام، پوشیدن حجاب را الزامی می‌داند و حجاب تنها یک نماد دینی نیست که نشان‌دهنده مسلمان بودن فرد باشد.
بر اساس آمار سال ۲۰۱۷، ۶۰۰ هزار مسلمان در استرالیا زندگی می‌کنند که ۲,۶ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. این آمار نسبت به ۵ سال قبل از آن، ۱۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.
منبع: ایکنا

اشتراک گذاری :


آخرین اخبار